Galeria Miłość zaprasza na pierwszy wernisaż

Wernisaż rozpocznie się w sobotę o godzinie 19 (fot. Galeria Miłość)

Galeria Miłość – nowe miejsce spotkań kulturalnych w Toruniu zaprasza na pierwszą wystawę. Podczas otwarcia kuratorzy zaprezentują wystawę „Rozmowa z kotem”. Wernisaż rozpocznie się w sobotę o godz. 19. Wstęp wolny.

Prywatna galeria powstała z inicjatywy Natalii Wiśniewskiej i Piotra Lisowskiego. Mieści się ona w zaadaptowanym do tego celu mieszkaniu przy ul. Mostowej 7/2A.

Jak zaznaczają twórcy tego przedsięwzięcia, galeria Miłość to prywatna inicjatywa, która powstała na pograniczu aktywizmu oraz namysłu nad praktyką wystawienniczą i artystyczną Sztuka pozostaje produktem ubocznym relacji oraz przesiąknięta jest kontekstem codzienności. Interesują nas pęknięcia pomiędzy słowami i przedmiotami, myślami i działaniami.

Tytuł wystawy nawiązuje do pracy Marcela Broodthaersa z 1970 roku, będącej dźwiękowym zapisem rozmowy artysty z kotem na temat współczesnej sztuki.

– Ten szczególnego rodzaju dialog i postać samego pochodzącego z Belgii twórcy stanowi pretekst do zawiązania intrygi, która stawia pytanie o instytucjonalne ramy sztuki – mówią w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” kuratorzy.

W galerii Miłość od soboty będzie można zobaczyć prace takich artystów jak: Piotr Grabowski, Mateusz Kula, Katarzyna Malejka, Maria Szydłowska, Mariusz Tarkawian, Anna Witkowska, Adam Witkowski.