Galeria Rusz wraca do Torunia

W sierpniu Galeria Rusz będzie obchodzić 15-lecie swojej działalności (fot. nadesłane)

Galeria Rusz wznawia działalność w Toruniu. Od 21 lipca będzie można podziwiać w mieście aż dwa bilbordy.

Pierwszy z nich stanie przy Szosie Chełmińskiej, przy targowisku miejskim, niedaleko starej lokalizacji. Natomiast drugi zostanie ustawiony przy CSW Znaki Czasu.

– W sierpniu Galeria Rusz będzie obchodzić 15-lecie swojej działalności – informuje przedstawiciel Galerii. – Dla swojej wiernej publiczności artyści przygotowali wiele atrakcji. Prace Galerii będzie można oglądać w sierpniu nie tylko na dwóch nowo uruchomionych bilbordach. W Toruniu pojawią się one również na citylightach, na przystankach komunikacji miejskiej.

Dla tych, którzy chcieliby spotkać się z artystami osobiście, Galeria otworzy drzwi swojej pracowni w Bramie Klasztornej, w Toruniu. Będzie można zajrzeć na chwilę i wymienić się myślami lub zostać trochę dłużej, porozmawiać i poświętować przy kawie i cieście.

Od Galerii:

W Warszawie pokazujemy nową pracę pt. „Władza”. Jest to kolejna z serii prac na 25-lecie odzyskania wolności i 15-lecie Galerii Rusz. Traktuje ona o paradoksach i zagrożeniach, płynącym ze sprawowania władzy, gdzie deprawacja i miłość mieszają się ze sobą, tworząc niebezpieczną, wybuchową mieszankę, która może rozsadzić system demokratyczny i otworzyć drogę dla władzy i miłości absolutnej.