Galeria Rusz zaprezentuje bilbordy Grzegorza Ciechowskiego

Dni Grzegorza Ciechowskiego obchodzone będą od czwartku do soboty (fot. nadesłane)

W 2007 roku artyści z Galerii Rusz jako pierwsi torunianie otrzymali Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku Joanna Górska i Rafał Góralski przygotowali 2 prace specjalnie z okazji organizowanych w Toruniu Dni Grzegorza Ciechowskiego.

Prace „Człowiek” i „Światło” zawisną na 2 bilbordach (przy CSW oraz przy Szosie Chełmińskiej) już 11 grudnia. Artyści inspirowali swoje prace graficznym symbolem Republiki, czyli słynnymi czarno-białymi pasami, jak również skomplikowaną i wielowarstwową wizją współczesnego człowieka, przedstawianą w tekstach muzyka. Prace będą eksponowane do końca grudnia.

Galeria Rusz to grupa artystyczna (w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski), która od 15 lat zajmuje się sztuką, którą można by uznać za artystyczną, alternatywną reklamę. Grupa wykorzystuje bilbordy, by „reklamować” wolne myślenie wśród szerokich rzesz społeczeństwa. Bez wolnego myślenia nie ma wolnego, demokratycznego społeczeństwa. Bez wolnego myślenia każdy system, również konsumpcyjno-kapitalistyczny może wylądować na manowcach. Dlatego tak ważne jest, by reklamować wolne myślenie, które jest antidotum na procesy odmóżdżenia współczesnych społeczeństw i zapobiega dezintegracji i patologizacji rzeczywistości.