Głosujmy na Toruń w plebiscycie „Świeć z Energą”

Ogólnopolski plebiscyt „Świeć z Energą” rozpoczął się już po raz siódmy (fot. nadesłane)

Toruń startuje w konkursie na miasto z najpiękniejszą iluminacją świetlną. Swoje głosy w etapie regionalnym oddawać można do 11 stycznia 2016 roku.

Ogólnopolski plebiscyt „Świeć z Energą” rozpoczął się już po raz siódmy. Udział w zabawie to nie tylko okazja do pochwalenia się swoimi świetlnymi iluminacjami, ale też szansa na pomoc potrzebującym mieszkańcom. Każde miasto, które znajdzie się w gronie 16 zwycięzców z regionu, będzie mogło samodzielnie wskazać instytucję, której zostanie przekazana nagroda – energooszczędny sprzęt AGD.

Głosować można TUTAJ

Miasto, które zwycięży w etapie regionalnym otrzyma tytuł Najpiękniej Rozświetlonego Miasta w województwie oraz nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

W finale ogólnopolskim, spośród 16 miast wybrane zostanie jedno, które szczycić się będzie „świetlną stolicą Polski” oraz nagrodą w wysokości 50 tysięcy złotych.

Finał ogólnopolski potrwa do 25 stycznia 2016 r. Poza konkursem na najpiękniej oświetloną miejscowość akcja „Świeć się z Energą” obejmuje także plebiscyt na najlepiej udekorowaną galerię handlową i indywidualny konkurs fotograficzny dla autorów najlepszych zdjęć świetlnych iluminacji, wybranych głosami internautów i jury. Jego przewodniczącą jest Lidia Popiel – znana fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Harmonogram konkursu „Świeć się z Energą”:

Etap regionalny:

Przyjmowanie zgłoszeń: 4 grudnia – 6 stycznia

Głosowanie: 11 grudnia – 11 stycznia

Ogłoszenie zwycięzców etapu regionalnego: 15 stycznia

Etap ogólnopolski:

Głosowanie: 15 stycznia – 25 stycznia

Ogłoszenie zwycięzców: 26 stycznia

Organizatorami „Świeć się” są Polska Press Grupa i Energa SA, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Polska Rada Centrów Handlowych, Olympus Polska i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl