Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Greg Hancock: Ta oferta była najlepsza. Amerykanin w KS Toruń!
Karol Żebrowski 15 grudnia, 2015, 13:04 Sport i rekreacja
Fot. Adam Zakrzewski (60)
Greg Hancock zakończył ubiegły sezon ze średnią biegową 2,373 (3 wynik w lidze). (fot. Adam Zakrzewski)

Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Jak poinformował dzisiejszego poranka Przemysław Termiński, 45-letni były mistrz świata – Greg Hancock, od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy KS Toruń.

Amerykanin prawdopodobnie zwiążę się z zespołem dwuletnią umową.

W ostatnich dniach padało wiele sprzecznych wersji na temat przyszłości Grega. Spekulowano iż mimo, że to KS Toruń wystosował jako pierwszy ofertę, to Greg zdecyduje się postawić na Falubaz Zielona Góra, gdzie trenerem został bliski znajomy zawodnika – Marek Cieślak. To wszystko zdementował sam zainteresowany.

– Wiele rzeczy, które zostało napisane o mnie było zabawne – opowiada Hancock na swojej oficjalnej stronie internetowej. – Wywołało to zamieszanie. Nawet mój mechanik Raf (przyp. red. – Rafał Haj) zadzwonił do mnie na drugi dzień i spytał: co się dzieje? Nigdy nie ustaliłem żadnego ostatecznego terminu z drużynami, które negocjowały ze mną.

– Z jednym zespołów mam szczególny kontakt i ich oferta jest najlepsza – kontynuuje Greg. – Zespół ma dobre cele, a ja wiem, że chcę tam iść.

Dziś okazało się, że zespołem o którym mówił Hancock jest KS Toruń. Potwierdził to sam zawodnik na swoich portalach społecznościowych, jak i były prezes toruńskiego klubu – Przemysław Termiński.

– W przyszłym sezonie pojedziemy w składzie: Adrian Miedzinski, Paweł Przedpelski, Chris Holder, Greg Hancock, Martin Vaculik, Kacper Gomolski i zespół juniorów – poinformował Termiński. – Dodatkowo, aby wyjaśnić wątpliwości chciałbym dodać, ze tak jak informowałem wczesniej ustalenia z Gregiem Hancock’iem zostały zrobione wczesniej i na żadnym etapie ani klub, ani Greg, nie prowadzili „licytacji”. Strony ponad miesiac temu ustaliły, ze decyzje ogłosi Greg w dogodnym dla siebie momencie. Wszystkie te informacje, podobnie jak informacje dotyczące terminów, to nic innego jak spekulacje medialne. Celem drużyny w przyszłym sezonie jest medal DMP, najlepiej złoty

Na instagramie Hancocka pojawił się krótki filmik w którym te słowa potwierdza sam Greg.

– Cześć wszystkim. Co tam? – rozpoczął zabawnie Amerykanin. – Chcę wam coś dzisiaj powiedzieć. Jestem bardzo dumny, że będę reprezentował barwy KS Toruń w rozgrywkach Speedway Ekstraligi 2016. Negocjacje od początku były dobre i ciesze się, że udało się je dokończyć dzisiejszego poranka. Teraz czas wziąć się do ciężkiej pracy, aby osiągnąć sukces w 2016. Szykuje się niesamowity sezon!


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także