Grudzień w Teatrze „Baj Pomorski”

Teatr "Baj Pomorski" w grudniu wystawi spektakl "Opowieść wigilijna" oraz "Wąż" (fot. nadesłane)

Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu zaprasza na dwa grudniowe spektakle. Pierwszym z nich będzie „Opowieść wigilijna” wg Karola Dickensa w reżyserii Czesława Sieńki, drugim spektakl „Wąż” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Opowieść wigilijna rozgrywa się w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu, na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Jest to teatralna opowieść o Scrooge’u, człowieku skąpym, nieczułym na ludzkie potrzeby, któremu obce jest czynienie dobra bliźniemu. W wigilijnym czasie, kiedy świat realny może przenikać się z rzeczywistością pozaziemską, dane mu zostaje przeżyć spotkanie z trzema duchami. Duch przeszłych Wigilii pozwala mu wrócić w przeszłość, drugi duch pokazuje mu wigilijny wieczór jego biednego pracownika oraz siostrzeńca, duch przyszłych Wigilii przychodzi natomiast do Scrooge`a, aby odkryć przed nim smutną przyszłość –jego śmierć i rozkradanie tak troskliwie zbieranego majątku. Spotkania te przyczyniają się do wewnętrznej przemiany Scrooge`a i budzą w nim pragnienie zadośćuczynienia wyrządzonych dotąd krzywd.

Przedstawienie będzie wystawiane na deskach toruńskiego teatru w dniach

9-12 i 16-19 grudnia w godzinach 9.30, 12.00
21 grudnia o godzinie 12.00 i 16.30.

Bilety na to wydarzenie: 17 zł.

OPOWIESC_WIGILIJNA_fot._piotr_frackiewicz

 

Wąż czuje się bardzo dotknięty przez los. Nie może skakać, biegać, klaskać, ani nosić niczego pod pachą. Pewnego dnia, razem z Chomikiem Chrupusiem i Gekonem, wyrusza w świat w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak ani Wróżka Zębuszka, ani Magik, ani inne postaci nie są w stanie mu pomóc. Pająk napotkany w trakcie wyprawy podpowiada bohaterom, by udali się w tej sprawie do samego Boga.

Przedstawienie w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego opowiada o potrzebie akceptacji oraz o sile przyjaźni, dla której nie istnieją bariery i ograniczenia.

Spektakl wystawiony zostanie 28 grudnia o godzinie 12.00 i 16.30

Bilety: 30 zł

WAZ_fot._piotr_frackiewicz