Grupa The Ruts/RUTS DC wystąpi w Hard Rock Pub Pamela

Od 2014 roku grupa Ruts DC zaczęła intensywnie koncertować na festiwalach i w klubach (fot. Agata Jankowska)

W ostatnią sobotę września w klubie Hard Rock Pub Pamela wystąpi legendarna, brytyjska grupa The Ruts/RUTS DC. Występ poprzedzi pokaz filmu dokumentalnego Ryszarda Kruka pt. „Ziggy Dust” opowiadającego o charyzmatycznym, toruńskim muzyku – Zbyszku Cołbeckim.

Zespół The Ruts/RUTS DC zadebiutował 25 stycznia 1978 w High Wycombe Town Hall jako The Ruts. Jego początki można zlokalizować w zachodnim Londynie, gdzie czterech muzyków: Malcolm Owen (wokal), Paul Fox (gitara), Jonh Jennings (bas), Dave Ruffy (perkusja), zapragnęło połączyć siły i tworzyć swoją historię opartą na fenomenalnym i nietuzinkowym brzmieniu.  Dzięki swojej unikalnej mieszance punk rocka, splecionego z reggae i dub,  do dziś mają rzeszę wiernych fanów i są uważani za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów , które wyłoniły się pod koniec lat 70. w Wielkiej Brytanii.

Od 2014 roku grupa Ruts DC zaczęła intensywnie koncertować na festiwalach, w klubach- zarówno w Anglii, jak i w Niemczech, Holandii, Norwegii oraz w Polsce.

Występ The Ruts / Ruts DC w Hard Rock Pubie Pamela poprzedzi pokaz filmu dokumentalnego Ryszarda Kruka pt. „Ziggy Dust” opowiadającego o charyzmatycznym, toruńskim muzyku – Zbyszku Cołbeckim. Podczas pokazu dostępna będzie w sprzedaży płyta winylowa z koncertu zespołu BIKINI – żółty winyl oraz okazjonalna okładka, ściśle limitowana. Dostępne będą tylko 33 sztuki. Na krążku zawarte są 4 klasyczne utwory BIKINI zarejestrowane w czasie koncertu zespołu w Hard Rock Pubie Pamela. Są to : „Fikcyjne wycieczki”, ” Pieniądze”, „Taka dupa”, „Jestem sam”.

Wydarzenie rozpocznie się 26 września o godzinie 17-tej. Wstęp jest wolny.