Gwiazdy przywiozą nowe płyty

Koncertowa jesień w klubie Lizard King to wiele muzycznych premier. (fot. Łukasz Piecyk)

Rusza nowy sezon koncertowy w Lizard King. Tym razem usłyszymy sporo nowej muzyki.

– Jesień przy Kopernika 3 upłynie pod znakiem promowania nowych płyt gwiazd polskiej sceny alternatywnej – zaprasza event manager Lizard King Toruń, Michał „Powsinoga” Gajewski. – Nie zabraknie też klasyków, jak chociażby TSA.

Pierwszy jesienny koncert w Lizardzie odbędzie się już 29 września. Z nową płytą przyjedzie do naszego miasta Paluch, jeden z najlepszych raperów ostatnich lat. Dla fanów rapu atrakcji w tym sezonie nie zabraknie. 13 października na Kopernika zawita Łona razem z Webberem & The Pimps. Słynący z inteligentnych tekstów raper promować będzie swój nowy album „Nawiasem mówiąc”. Z kolei 23 października na scenie Lizarda rapować będzie skład Pięć Dwa, który także przedstawi premierowy materiał, podobnie jak KęKę, który wystąpi 4 grudnia.

Dużo dobrego czeka także fanów alternatywnych brzmień. Już 6 października Gaba Kulka zaprezentuje nowe piosenki z płyty „Kruche”, w których jak zwykle nie brak niebanalnych melodii oraz poetyckich tekstów. Sporym wydarzeniem będzie koncert Fisz Emade Tworzywo. Bracia Waglewscy w ostatnich latach dołączyli do ścisłej czołówki polskiej muzyki. Ich najnowszy album „Drony” także zapowiada się na hit. 6 listopada usłyszymy wiele nowych kompozycji Waglewskich, ale na pewno nie zabraknie też wcześniejszych przebojów. Z kolei Pablopavo i Ludziki postawią na swoje największe hity. Warszawska załoga zaprezentuje się toruńskiej publiczności 17 listopada. Fani alternatywnej sceny nie powinni też przegapić występu Bubliczków, którzy zaproszą na parkiet swoim miejskim folkiem 3 listopada, a także postrockowych czarodziejów z Tides From Nebula, którzy przyjadą 1 grudnia.

Dla tych, którym Lizard King kojarzy się przede wszystkim z mocnym rockowym uderzeniem, także mamy dobre wiadomości. 16 października łoić będzie Titus z kolegami, czyli Acid Drinkers. Kwasożłopy przywiozą do Torunia najnowszą płytę „Peep Show”. Cztery dni później w nowym repertuarze posłuchamy także Blindead. 27 października natomiast gratka dla tych, którym w duszy gra blues – wystąpią Cree i Sebastian Riedel, oczywiście z nowym materiałem. Kolejny album tej jesieni przygotują również T.Love. 10 listopada obok przebojów formacji usłyszymy z pewnością sporo premierowych piosenek. Muniek Staszczyk jak zwykle przekaże nam pozytywną energię, podobnie jak bydgoski Dubska, który rozbuja energetycznym reggae i ska trzy dni później. 21 listopada odbędzie się koncert Macieja Maleńczuka z zespołem. Niepokorny rockman ostatnio mierzył się z jazzem na płycie „Jazz for idiots” – jak w tym repertuarze wypada na żywo, trzeba koniecznie sprawdzić. 24 listopada na scenie Lizarda zaprezentuje się zaś Tomek Lipnicki z Lipali. Trzy dni później wyjątkowe wydarzenie dla miłośników bluesa – swoje 35. urodziny świętować będzie toruńska Nocna Zmiana Bluesa. Jesienny sezon zakończy koncert TSA. Legenda metalu przypomni 8 grudnia swoje największe przeboje.

Tradycyjnie Lizard King Toruń gościć będzie także koncert charytatywny na rzecz Fundacji Światło, w tym roku pod hasłem „Odważni wygrywają”. Odbędzie się 23 listopada.

– Sam najbardziej czekam na koncert Pablopavo i Ludzików, którzy wystąpią z programem the best of – mówi Michał Gajewski. – Serdecznie zapraszam!