Harcerze w Toruniu „Poruszą świat(ł)em”

Tegoroczna przewodnia myśl Rajdu to “Porusz świat(ł)em” (fot. nadesłane)

W piątek, 19 lutego, po raz trzydziesty trzeci do Torunia przyjedzie ponad pół tysiąca harcerzy z całej Polski. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Rajdu Kopernikańskiego, którego celem jest uczczenie rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Przez najbliższy weekend Gród Kopernika zamieni się w zimową stolicę harcerzy. 

Tegoroczna przewodnia myśl Rajdu to “Porusz świat(ł)em”.  W sobotę, 20 lutego, kilkaset osób uczestniczyć będzie w rozmaitych grach. Wezmą również udział w czwartej już edycji flash mob’u organizowanego z okazji Dnia Myśli Braterskiej – największego święta skautek i skautów na całym świecie. O godzinie 14.30 harcerze zgromadzą się na Rynku Staromiejskim, aby wspólnie wypuścić w niebo setki baniek mydlanych dla uczczenia urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden – Powella.

XXXIII Ogólnopolski Rajd Kopernikański zakończy się uroczystym apelem o godzinie 12.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Ceremonię poprzedzi uroczysta Msza Święta sprawowana w intencji harcerskiej braci. Wspólne oczekiwanie na wyniki rywalizacji uświetni oprawa muzyczna Orkiestry Wojskowej z Torunia.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Torunia oraz Województwa Kujawsko–Pomorskiego.