Hard Rock Pub Pamela: wystąpi legendarny zespół Chelsea

Koncert odbędzie się już 15 lipca (fot. nadesłane)

Legendarna grupa Chelsea już w piątek, 15 lipca, wystąpi w toruńskim klubie Hard Rock Pub Pamela. Bilety na wydarzenie dostępne są w przedsprzedaży w cenie 35 złotych, w dniu koncertu – 45 zł. Muzyczny piątek otworzy duet Paweł Gumola & Darek Malejonek.

Zespół Chelsea to punkrockowa grupa powstała w 1976 roku w Wielkiej Brytanii. Ich historia rozpoczęła się kiedy to wokalista – Gene October – zamieścił ogłoszenie w czasopiśmie Melody Maker poszukując muzyków do współpracy. W całej historii grupy grało prawie 30 muzyków. 26 czerwca 1979 ukazał się debiutancki album Chelsea, a muzycy razem z The Clash i The Police zagrali szereg koncertów w Wielkiej Brytanii oraz na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Darek Malejonek to polski kompozytor, wokalista i gitarzysta, który swoją karierę rozpoczął w 1983 roku w zespole Kultura. Następnie występował z grupą Izrael-Kultura & Izrael, z którym nagrał pięć płyt studyjnych. Od 1984 Izrael niemal co roku pojawiał się na festiwalu w Jarocinie. Ponadto gościł na sopockim koncerci Najlepsi Z Najlepszych w Operze Leśnej (1986) czy na katowickich Odjazdach(1994). W 1989 roku Darek Malejonek założył grupę HOUK. W 1992 roku ukazała się pierwsza płyta „Soul Ammunition” nagrana w studiu „Złota Skała”. Piosenka pochodząca z tego krążka „Dancing with Reality” zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie słuchaczy Radia France Internationale. Nagrodą było zaproszenie na największe targi muzyczne świata Midem’93 w Cannes. Artysta grał również na basie w takich zespołach jak Moskwa, czy Armia i jest także współtwórcą projektów 2 Tm 2,3 oraz Arka Noego. W 1997 roku z inicjatywy Darka Malejonka powstała formacja Maleo Reggae Rockers. Zespół ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych, m.in.: Za-zu-zi (1998), Addis Abeba (2009), Rzeka Dzieciństwa (2011).

PAWEŁ GUMOLA: to urodzony w 1965 roku polski kompozytor, wokalista, autor tekstów i gitarzysta. Swoją muzyczną drogę rozpoczął w 1983 roku jako założyciel i członek legendarnego zespołu punkrockowego Moskwa. Od tego czasu pracował z kilkoma innymi zespołami. W czerwcu 2001 reaktywował Moskwę, z którą do dziś występuje.

 

Bilety na koncert:(przedsprzedaż 35 zł w dniu koncertu 45 zł) dostępne są w klubie (Hard Rock Pub Pamela, Toruń ul. Legionów 36) lub można je zarezerwować po uprzedniej wpłacie na konto pod adresem mailowym hrppamela@gmail.com . Ilość biletów ściśle limitowana.