Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Historyczne zwycięstwo drużyny Axla TrzyDoZera.pl Toruń w finałach mistrzostw Polski
Informacja prasowa 13 kwietnia, 2015, 0:14 Sport i rekreacja
DSC_0226
Na zdjęciu: z tyłu Bartosz Jakubowski (Axel) i z przodu torunianin Bartosz Dzikowski (Marlex) (fot. nadesłane)

Drużyna Axla TrzyDoZera.pl Toruń potwierdziła przynależność do krajowej czołówki męskiego curlingu. W rozegranych w Warszawie mistrzostwach Polski zajęła 5. miejsce. To najlepszy wynik w historii tego zespołu – w 2013 roku torunianie uplasowali się bowiem na 19. pozycji, a przed rokiem zostali sklasyfikowani na 10. miejscu.

– Przed rozpoczęciem tegorocznych mistrzostw mówiłem, że jeśli zagramy na 100 procent naszych możliwości, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym – mówi Bartosz Jakubowski, skip zespołu. – I tak też było w meczu z obrońcami mistrzowskiego tytułu, których pewnie pokonaliśmy. Do ostatniego kamienia walczyliśmy też z nowymi mistrzami kraju. Tym razem jednak przegraliśmy, ale piąte miejsce w całych zawodach to zrealizowanie zakładanego celu i najlepszy wynik w historii naszych startów w mistrzostwach. Jesteśmy więc zadowoleni i już myślimy o kolejnym sezonie, w którym będziemy chcieli znów się poprawić.

Mistrzostwa torunianie rozpoczęli od świetnego występu z obrońcami tytułu Sopotem Curling Team. Pokonali ich 9:2 (0, 2, 2, 2, 2, -2, 1). Później przegrali z Monkey Man Łódź 2:8 (-2, -1, -1, 2, -1, -2, -1). Mimo tej porażki Axel TrzyDoZera.pl okazał się najlepszy w grupie A, zapewniając sobie tym samym miejsce w czołowej szóste mistrzostw. Następnie torunianie mieli dwie szanse na awans do półfinału. Niestety, obu nie wykorzystali. Najpierw przegrali z Grey Wolves Warszawa 2:7 (-2, 1, -1, 0, -4, 1), a później z Marleksem Katowice 4:6 (-1, -1, 1, 2, -1, -2, 1, -1).

– Mecze z łodzianami i warszawianami nam nie wyszły, ale spotkanie z ekipą ze Śląska było już znacznie lepsze – twierdzi Radosław Kowalski, curler Axla TrzyDoZera.pl. – Marlex to wielokrotny medalista mistrzostw Polski, uczestnik mistrzostw Europy i triumfator Polskiej Ligi Curlingu 2014/2015. Walczyliśmy z nimi jak równy z równym, do niespodzianki zabrakło naprawdę niewiele. Po meczu był niewielki niedosyt, ale z drugiej strony piąte miejsce to naprawdę dobry wynik, z którego wszyscy się cieszymy. Po zajęciu siódmej pozycji w Polskiej Lidze Curlingu potwierdziliśmy, że jesteśmy w krajowej czołówce.

Dodajmy, że to właśnie Marlex został nowym mistrzem Polski, po pokonaniu w finale drużyny z Warszowic. Warto podkreślić, że w ekipie złotych medalistów grał Bartosz Dzikowski, wychowanek toruńskiego klubu.

– Gratuluję dobrego występu drużynie Axla – mówi Bartosz Dzikowski. – Ekipa TrzyDoZera.pl konsekwentnie pnie się do góry w polskim curlingu i jest w stanie toczyć wyrównane boje z krajową czołówką. Sami przekonaliśmy się o tym w ćwierćfinale, w którym po zaciętym spotkaniu zwycięstwo zapewniliśmy sobie dopiero ostatnim kamieniem. Jeśli chodzi o mnie, to muszę przyznać, że mistrzostwo Polski jest spełnieniem mojego celu od początku gry w curling. Jeszcze nie do końca to do mnie dotarło. Teraz czekają nas przygotowania do listopadowych mistrzostw Europy.

W drużynie Axla TrzyDoZera.pl Toruń, podczas warszawskiego turnieju, oprócz Bartosza Jakubowskiego i Radosława Kowalskiego, występowali także: Sebastian Lichy, Paweł Piotrowicz i grający trener Mateusz Kulik. Udział toruńskiego zespołu w mistrzostwach Polski został dofinansowany ze środków finansowych Miasta Toruń.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także