Hodował marihuanę na Dębowej Górze. Grozi mu do 15 lat więzienia

Zatrzymany może trafić za kratki nawet na 15 lat więzienia (fot. nadesłane)

Prawie 2300 nasion, ścięte rośliny, gotowy susz marihuany, sprzęt do jej uprawy oraz wagę elektroniczną odnaleźli funkcjonariusze policji w pomieszczeniach zajmowanych przez 38-latka z osiedla Dębowa Góry. Zatrzymanemu może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

W wyniku działań operacyjnych policjantów kryminalnych z Torunia, dziś przed prokuratorem stanął 38-letni mężczyzna podejrzany o popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W zajmowanym przez niego lokalu przy ul. Batorego funkcjonariusze zabezpieczyli obcięte łodygi środka narkotycznego, litrowy słoik z suszem marihuany (350 gram), pojemnik, gdzie znajdowało się prawie 2300 sztuk nasion oraz charakterystyczny osprzęt do uprawy marihuany wraz z chemikaliami.

Ponadto, w altance użytkowanej przez zatrzymanego mężczyznę, kryminalni zastali kilka drzewek z kwiatostanem, zielony susz o wadze prawie 950 gram oraz kolejną wagę elektroniczną wraz z osprzętem do hodowli narkotyku. Dziś w Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum – Zachód mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i uprawy marihuany.

Teraz może mu grozić nawet 15 lat więzienia.