II Etapu 71. Tour de Pologne UCI World Tour startuje w Toruniu

Zawodnicy 24 najlepszych światowych ekip kolarskich wystartują spod nowej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema (fot. nadesłane)

Start Honorowy do II Etapu 71. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie sie już 4 sierpnia 2014 r. w Toruniu. Gród Kopernika gościł wyścig już pięciokrotnie.

– Wyścig po raz pierwszy odbył się w Toruniu w 1933 roku, potem 1989, 1999, 2000 i 2006 – mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz. – Teraz zawita do nas po raz szósty. Będzie to wielkie święto dla miłośników kolarstwa.

Zawodnicy 24 najlepszych światowych ekip kolarskich wystartują spod nowej hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema do rywalizacji na trasie z Torunia do Warszawy. Od 9.25 do 10.35 zaplanowano prezentację ekip, start honorowy odbędzie się o 10.45. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców  i miłośników kolarstwa do kibicowania. Szczególnie mocno trzymamy kciuki za Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia z grupy Omega Pharma Quick-Step, którzy swoją przygodę z kolarstwem zaczynali właśnie w Toruniu i z sukcesami startują w największych i najbardziej prestiżowych wyścigach.

– To będą wielkie sportowe emocje, ale i coś więcej – mówi Czesław Lang. –  Co roku wyścig ma jakąś przewodnią ideę. W tym roku, jako, że mija 25 lat od pierwszych wolnych wyborów, Tour de Pologne przebiegnie pod hasłem wolności. Poza tym wyścig jest doskonałą promocją miejsc, w których się rozgrywa. Jednym z nich będzie Toruń – miasto z silnymi kolarskimi tradycjami, z którego pochodzi wielu doskonałych zawodników.

 

71tdp_b2_s_torun