III Regionalne Dni Psychoterapii rozpoczną się 19 października

Tegoroczna, trzecia już edycja Regionalnych Dni Psychoterapii, koncentruje się przede wszystkim na psychologicznych problemach związku

Warsztaty i prelekcje z uznanymi specjalistami-praktykami rozpoczną w nadchodzącym czasie tydzień spotkań psychoterapeutów z mieszkańcami Torunia. Wydarzenie „W związku ze związkiem” trwać będzie od 19 do 23 października. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

– Tegoroczna, trzecia już edycja Regionalnych Dni Psychoterapii, koncentruje się przede wszystkim na psychologicznych problemach związku – informuje dr Marek Osmański, Przewodniczący Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Toruniu. – Do podjęcia tego tematu skłania wiele powodów, dostrzegalnych w sposób bardzo jasny z poziomu gabinetu psychoterapeuty i nie tylko. Co raz częściej zauważamy trudności w nawiązywaniu przez ludzi głębokich relacji, brak odpowiednich wzorców dla młodych u ich rodziców, nieumiejętność radzenia sobie z kryzysami pojawiającymi się w związku, a także coraz silniejsze oddziaływanie kultury popularnej, która przedstawia związek wyłącznie jako wzajemną wymianę korzyści pomiędzy dwojgiem osób.

W ramach toruńskich Dni Psychoterapii eksperci poruszą tematy związane z wzajemną komunikacją i konfliktami w związku, seksem, zdradą, problemami związanymi z niepłodnością, przemocą oraz samotnością.

– W wydarzeniu udział wezmą zaproszeni przez nas znani polscy terapeuci – dodaje organizator wydarzenia. – Swoją wiedzą podzielą się oni nie tylko w ramach wykładów, ale także warsztatów praktycznych.

Ważną częścią toruńskich spotkań psychoterapeutów z mieszkańcami będą także bezpłatne konsultacje w gabinetach specjalistów, na które już dzisiaj można zapisywać się telefonicznie.

Zapisy na konsultacje i warsztaty od 12.10.2015 r. pod numerami telefonów: (56) 477 90 11, kom. 668 476 791 w godzinach 12.00- 20.00

Współorganizatorami wydarzenia są: toruński oddział Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Torunia oraz ośrodki psychoterapii działające w regionie.