Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Wydarzenie rozpocznie się w piątek o godzinie 11.00 (fot. Adam Zakrzewski)

„Dziecko sercem rodziny” pod takim hasłem w piątek, 28 listopada, odbędzie się Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 na toruńskim lodowisku Tor-Tor. Głównym jego elementem będzie symboliczne zapalenie ogromnej wigilijnej świecy.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja, podczas której rozprowadzane zostają świece, głównie w polskich parafiach. Te, w Wigilię Bożego Narodzenia, zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wpływy uzyskane z akcji przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

– Na lodowisku Tor-Tor podsumujemy także akcję „Warto być bohaterem” – mówi ks. prał. Daniel Adamowicz Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej. – W ramach projektu „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” dzieci otrzymają kamizelki odblaskowe. Akcja ta jest finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Uczniowie, podczas piątkowej Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. otrzymają słodycze oraz będą mogli obejrzeć rewię na lodzie, program artystyczny w wykonaniu Jacka Beszczyńskiego, Kamila Czeszela i zespołu Skica. Jedną z atrakcji będzie również wizyta Mikołaja ze Śnieżynką, prawdopodobnie pojawi się również żywy renifer.