Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Inauguracja odbędzie się na na lodowisku TOR-TOR

Caritas Diecezji Toruńskiej tradycyjnie już organizuje Inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która w tym roku odbędzie się 30 listopada br. na Lodowisku TOR-TOR o godz. 11.00. W uroczystości udział weźmie, podobnie jak w ubiegłych latach, 3000 dzieci i młodzieży z całego regionu. Ideą spotkania jest pełne entuzjazmu i dynamiki rozpoczęcie XX edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którego tegoroczne hasło brzmi Rozjaśnij dzieciom przyszłość.

Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom to nie tylko zapalenie świecy symbolizującej akcję, ale także ciekawy program, budzący radość uczestników, zabawy oraz prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z klubów sportowych. Uroczystość poprowadzi i uświetni swoim występem muzycznym, lubiany przez wszystkie dzieci artysta toruński, Jacek Beszczyński. Ukoronowaniem Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie koncert Jego Ekscelencji Biskupa Antoniego Długosza, znanego dzieciom z programu „Ziarno”, emitowanego w TVP1. Ponadto już od 4 lat podczas uroczystości wszystkie dzieci otrzymują kamizelki odblaskowe na finał akcji prewencyjnej „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. I oczywiście paczuszki z łakociami.

Program:

11.00 – Powitanie
11.05 – Prezentacje klubów sportowych; jazda figurowa i hokej
11.30 – Wujek Jacek
11.40 – Wjazd orszaku ze światełkiem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
11.45 – Zapalenie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
„Sto lat” dla Księdza Biskupa Andrzeja, przemówienia oficjalnych gości, podsumowanie akcji „Warto być bohaterem” oraz „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”
12.00 – „Błyskotliwe służby” – promocja bezpiecznych zachowań w ruchu komunikacyjnym
12.05 – Koncert Księdza Biskupa Antoniego Długosza
12.35 – zakończenie