Intensywny tydzień Elany Toruń. Zmiany w klubie

(fot. Łukasz Piecyk)

Dwa sparingi rozegra w weekend ekipa Elany Toruń. Nową funkcję objął w klubie Łukasz Kierzkowski, asystent Tomasza Asensky’ego.

Torunianie ciężko pracują, by wskoczyć na miejsce premiowane utrzymaniem w III lidze. Żółto-niebiescy w czwartym tygodniu przygotowań rozegrają dwa mecze kontrolne. W sobotę Elana zmierzy się z Finishparkiet Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, a dzień później zagra u siebie z II-ligowym Zniczem Pruszków (godz. 12).

Niezależnie od prac nad zachowaniem statusu III-ligowca, w klubie nie chcą zaniedbać spraw pionu młodzieżowego. W tym celu nastąpiła jedna zmiana w Elanie. Funkcję trenera juniorów starszych objął Łukasz Kierzkowski, asystent Tomasza Asensky’ego w pierwszym zespole torunian. W pracy z tym rocznikiem będzie mu pomagał Damian Nowakowski, prowadzący do niedawna ten zespół.

– Nie ukrywam, że bardzo cieszy mnie taka zmiana. Zależało nam, aby zachować płynność w przejściu młodych zawodników z wieku juniora do seniora. To najtrudniejszy etap w karierze każdego piłkarza. Osoba trenera Kierzkowskiego z pewnością pomoże w tym aspekcie. Sam kiedyś byłem trenerem łączącym funkcję szkoleniowca w rezerwach i sztabie I zespołu, więc wiem, że jest to potrzebne – mówi Patryk Kniat, dyrektor sportowy Elany, cytowany za oficjalną stroną klubową.

Ponadto w klubie zamierzają przyjrzeć się potencjalnym wzmocnieniom. Na niedzielę, 14 lutego, zaplanowano dwa treningów dla zawodników z roczników 1998-2000 i 2001-2002.

Źródło: magazynpilkarz.pl