Jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Toruński policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę (fot. Łukasz Piecyk)

Policjant z toruńskiej drogówki zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusz dopiero jechał na służbę. Mieszkaniec powiatu rypińskiego jechał tzw. „wężykiem”, zmuszając innych poruszających się po drodze do zjechana na pobocze. Zatrzymany miał 3 promile alkoholu w organizmie.

– W poniedziałek, w miejscowości Cetki (gm. Rypin) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy jadąc na służbę zauważył kierującego samochodem osobowym marki ford ka, który kilkukrotnie zjechał na przeciwny pas ruchu – relacjonuje asp. szt. Mariusz Wojciechowski, z rypińskiej policji. – Swoim zachowaniem pijany kierowca zmusił innych uczestników ruchu drogowego do zjechania na pobocze. W związku z „dziwnym” zachowaniem się kierowcy forda funkcjonariusz od razu zareagował zatrzymując go do kontroli drogowej.
Przypuszczenia policjanta potwierdziły się – kierowca osobówki jechał na „podwójnym gazie”. Po krótkiej chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze z rypińskiej komendy, którzy zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 38-latek ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami.