Janda, Stuhr i Gogolewski w spektaklu „32 omdlenia” w Teatrze Horzycy

Spektakl będzie można zobaczyć dwukrotnie: 27 i 28 kwietnia (fot. Teatr Polonia)

Krystyna Janda, Jerzy Stuhr i Ignacy Gogolewski pojawią się na scenie teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Aktorzy wystawią spektakl „32 omdlenia”, który zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych tego roku w Toruniu.

Na deskach Teatru im. Horzycy warszawski Teatr Polonia wystąpi po raz pierwszy. Spektakl będzie można zobaczyć dwukrotnie: 27 i 28 kwietnia.

– Po długich staraniach jest mi niezmiernie milo zaprosić toruńską publiczność na to niecodzienne wydarzenie – mówi Janusz Lipiński z Impresariatu Artystycznego As/Toruń. – Spektakl „32 omdlenia” miał się odbyć tylko jeden raz – w niedzielę, 27 kwietnia, ale ze względu na duże zainteresowanie będzie go można zobaczyć również dzień później – w poniedziałek, 28 kwietnia.

W przedstawieniu warszawskiego Teatru Polonia, na które składają się trzy żarty sceniczne Antoniego Czechowa: „Niedźwiedź”, „Oświadczyny” i „Historia zakulisowa”, zobaczymy trzy gwiazdy: Krystynę Jandę oraz Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego.

Krystyna Janda jest częstym gościem w Toruniu. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w monodramie „Danuta W”, ale Jerzy Stuhr w naszym mieście był dwadzieścia lat temu. Z kolei Ignacy Gogolewski wystąpi po raz pierwszy. „32 omdlenia” to przedstawienie, które łączy fenomenalną triadę. Najważniejszą rolę odgrywa w nim słowo, o którym coraz częściej w teatrze się zapomina albo nie eksponuje w odpowiedni sposób.

Bilety na spektakl kosztują 100 i 195 złotych. Więcej informacji można uzyskać w Teatrze im. Wilama Horzycy pod numerami telefonów: 56 622 55 97, 56 654 90 74, 56 622 30 70.