Jedna z ulic starówki przejdzie modernizację

Fot. Adam Zakrzewski

Wkrótce rozpocznie się kapitalny remont ulicy Podmurnej, na odcinku od ul. Szerokiej do ul. Mostowej. Koszt modernizacji to prawie 536 tysięcy złotych.

– Ulica po remoncie odzyska historyczny blask i geometrię – tłumaczy Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu. – Swoim wyglądem będzie nawiązywać do już wyremontowanych ulic na starówce. Wykonawcą robót są Polskie Surowce Skalne Sp.zo.o. z Bielan Wrocławskich.  Zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku. Będą one realizowane na odcinku prawie 260 metrów, od ulicy Szerokiej do ulicy Mostowej. Na całym odcinku wyremontowana zostanie jezdnia, chodniki oraz zjazdy do posesji.

W pierwszej kolejności teren przejmą toruńskie wodociągi i gestorzy sieci podziemnych. Potem plac budowy przejma drogowcy.

– Obecnie ulic Podmurna posiada nawierzchnię z bruku dużego.- dodaje Kobus-Pęńsko. – Z kolei chodniki są z kostki i płytek kamiennych oraz drobnego bruku. Projekt zakłada rozebranie istniejącej nawierzchni, oczyszczenie materiału, posegregowanie i jego ponowne wbudowanie.