Jesienią wyjadą nowe tramwaje. Zobacz, który projekt wygrał

Koszt wyprodukowania 12 tramwajów to ok. 92,5 mln złotych (fot. torun.pl)

Nowe toruńskie tramwaje będą żółto-niebiesko-granatowe. Tak zadecydowali pasażerowie komunikacji miejskiej w Toruniu, w sondzie prowadzonej w ciągu ostatnich tygodni. Tramwaje przyjadą do nas z bydgoskiej Pesy.

W głosowaniu wzięło udział prawie 3300 pasażerów. Zwyciężyła wersja żółto-niebiesko-granatowa, którą poparło 839 osób. Drugie miejsce zajął czerwony pojazd z zielonymi akcentami.

Torunianie mieli do wyboru pięć projektów zaproponowanych przez plastyków z Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Mogli wybierać w internecie – na stronie MZK – lub wypełniając ankiety.

Bydgoska Pesa wyprodukuje dla Torunia 12 nowych tramwajów. Koszt przedsięwzięcia to 92,5 mln zł.

Pierwsze sześć pojazdów, które pojawią się już jesienią, będą miały 30 metrów długości, nisko zawieszoną podłogę, platformę dla niepełnosprawnych, klimatyzację, zostaną wyposażone w bezprzewodowy internet i pomieszczą ponad 200 osób. W drugiej transzy – od stycznia do końca maja 2015 r. bydgoszczanie dostarczą nam kolejnych sześć trzyczłonowych tramwajów. Każdy z nich będzie miał długość 19 metrów i przewiezie jednorazowo 123 osoby.