Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Jest jeszcze szansa na dostanie się na UMK — drugi nabór trwa
Piotr Paczkowski 6 sierpnia, 2014, 23:50 Aktualności Miasto
1149239_50532713
Nabór w głównej mierze trwa na kierunkach humanistycznych (fot. archiwum)

Władze UMK ogłosiły drugi nabór. Oferta dotyczy studiów, które nie przyciągnęły odpowiedniej liczby kandydatów. Wolne miejsca są jeszcze na 53 kierunkach.

Ci, którzy do tej pory nie dostali się na wybrany kierunek, mają jeszcze szanse na studiowanie. Uniwersytet Mikołaja Kopernika może podczas drugiego naboru przyjąć sporo studentów, a zróżnicowanie dostępnych kierunków daje dużą szansę na studia zgodne z zainteresowaniami.

Nabór w głównej mierze trwa na kierunkach humanistycznych. Można tu wyróżnić filologię rosyjską, germańską, bałkańską, czy włoską. Maturzyści z wypełnionymi podaniami będą mile widziani także na lingwistyce stosowanej, politologii, socjologii i studiach międzynarodowych. Szanse na dołączenie do studentów UMK mają też ci preferujący przedmioty ścisłe — matematyka, astronomia, automatyka i robotyka, fizyka, czy chemia stoją otworem. Nieco mniej jest miejsc na kierunkach związanych ze sztuką, pełnego naboru nie udało się przeprowadzić na rzeźbie, ochronie dóbr kultury oraz sztuce mediów i edukacji wizualnej.

Podania na kierunki artystyczne należy złożyć do 9 września. Na pozostałych kierunkach, maturzyści mają czas do 12 września. Wyniki rekrutacji uczelnia ogłosi cztery dni później. Ci, którzy się dostaną, będą mieli trzy dni na złożenie wymaganych dokumentów do komisji rekrutacyjnej.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także