Już niedługo Toruń będzie gościł wybitne postaci z kraju i zagranicy. To wszystko za sprawą XXI Forum Gospodarczego

Już na początku marca w Toruniu odbędzie się światowy kogres ekonomiczno-gospodarczy (Fot. Sxc.hu)

Już wkrótce Toruń zamieni się w miejsce spotkań dla polskich i zagranicznych gości. Mowa oczywiście o XXI Forum Gospodarczym, które odbędzie się już 3 i 4 marca. Zagadnienia poruszane podczas wydarzenia obejmować będą analizę najważniejszych wyzwań stojących przed gospodarką w kontekście kryzysu ekonomicznego.

Forum to jest jednym z największych tego typu kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce. Swą analizą obejmuje najważniejsze wyzwania, które czekają Polskę, Europę i światową gospodarkę. Tematy te, ściśle wiążą się z kryzysem ekonomicznym, globalizacją i procesami integracji.

W tegorocznym Forum hasłem przewodnim jest „Integracja i Współpraca-Mikro, Mała i Średnia Przedsiębiorczość”. Kongres ten to miejsce, gdzie spotykają się przedstawiciele Unii Europejskiej, Ambasadorowie, przedstawiciele Mediów, Polityki czy Rządu. Pojawiają się także takie postaci jak reprezentanci Biznesu lokalnego, zagranicznego czy krajowego.

W tym roku w dyskusjach i panelach wezmą udział gwiazdy z pierwszych stron gazet oraz politycy tacy jak np. Jerzy Buzek czy Leszek Miler. Podczas tegorocznej konferencji gośćmi będą także premierzy, którzy uczestniczyli w procesie integracji, ale także wprowadzali reformy samorządowe. Zostanie tez poruszona kwestia 15-lecia wejścia Polski do NATO oraz Wspólnej Polityki Rolnej czy sześćsetlecia współpracy z Turcją.