Kamery monitoringu namierzyły mężczyznę posiadającego narkotyki

Jeden z mężczyzn miał przy sobie marihuanę (fot. Adam Zakrzewski)

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, u którego policjanci odnaleźli dwa woreczki z marihuaną. Wpadł on dzięki kamerze zamontowanej w pobliżu jednej z toruńskich szkół.

– W poniedziałek, krótko przed godz. 11:00, dyżurny komisariatu na toruńskim Rubinkowie obserwując przekaz z kamery monitoringu zainstalowanej w pobliżu jednej ze szkół na ul. Łyskowskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn – relacjonuje st. sierż. Wojciech Chrostowski z policji w Toruniu. – Widać było, że na terenie szkoły palili papierosy i spożywali alkohol. Z ich zachowania można było wywnioskować także, że mogą mieć przy sobie narkotyki.

Mężczyźni po chwili opuścili teren szkoły i poszli na spacer ulicami osiedla. Mężczyźni, dzięki kamerom miejskim, zostali zatrzymani. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich – 22-latek ma przy sobie dwa woreczki z zielonym suszem roślinnym.

– Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi – dodaje st. sierż. Chrostowski. – Wstępne testy wykazały bowiem, że w woreczkach było ponad 2,5 grama marihuany.

Policyjne dochodzenie wykazało także, że 22-latek „poczęstował” swojego kompana tym narkotykiem. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania narkotyków i udzielania ich innym osobom.