Kamery monitoringu pozwoliły zatrzymać sprawcę rozboju

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Kamery monitoringu miejskiego pozwoliły zatrzymać sprawcę usiłowania rozboju, do którego miało dość na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Sienkiewicza.

– W czwartek, około godziny 12.30, dyżurny monitoringu zauważył zamieszanie na skrzyżowaniu ulic na Bydgoskim Przedmieściu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Kamery zarejestrowały mężczyznę leżącego na chodniku.

W tym samym czasie policjanci odebrali informację od 31-latka, który opowiedział o osobie, która grożąc, próbowała wyrwać mu plecak. Pokrzywdzony zastosował wobec napastnika gaz pieprzowy.

– Dwie sprawy zostały natychmiast ze sobą połączone i już po chwili na miejscu zdarzenia zjawiła się policja oraz załoga karetki pogotowia – dodaje rzeczniczka. – Napastnik, w asyście mundurowych, trafił do szpitala. Po udzielonej pomocy medycznej rozbójnik trafił do policyjnej celi. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwym.

Dzisiaj śledczy z Wydziału Kryminalnego miejscowej komendy wykonywali czynności z jego udziałem. Zatrzymany 28-latek bez stałego adresu zameldowania usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju. W przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.