Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Kamery monitoringu pozwoliły zatrzymać sprawcę rozboju
Michał Ciechowski 4 marca, 2016, 14:28 997 Aktualności Bydgoskie Przedmieście
policja_piec-2
Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności (fot. Łukasz Piecyk)

Kamery monitoringu miejskiego pozwoliły zatrzymać sprawcę usiłowania rozboju, do którego miało dość na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Sienkiewicza.

– W czwartek, około godziny 12.30, dyżurny monitoringu zauważył zamieszanie na skrzyżowaniu ulic na Bydgoskim Przedmieściu – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Kamery zarejestrowały mężczyznę leżącego na chodniku.

W tym samym czasie policjanci odebrali informację od 31-latka, który opowiedział o osobie, która grożąc, próbowała wyrwać mu plecak. Pokrzywdzony zastosował wobec napastnika gaz pieprzowy.

– Dwie sprawy zostały natychmiast ze sobą połączone i już po chwili na miejscu zdarzenia zjawiła się policja oraz załoga karetki pogotowia – dodaje rzeczniczka. – Napastnik, w asyście mundurowych, trafił do szpitala. Po udzielonej pomocy medycznej rozbójnik trafił do policyjnej celi. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwym.

Dzisiaj śledczy z Wydziału Kryminalnego miejscowej komendy wykonywali czynności z jego udziałem. Zatrzymany 28-latek bez stałego adresu zameldowania usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju. W przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także