Kapitan Thorn z jubileuszowym koncertem wystąpi w Lizard Kingu

Podczas czwartkowego koncertu zaprezentowany zostanie m.in. taniec irlandzki (fot. nadesłane)

Jubileuszowy koncert zespołu Kapitan Thorn, podczas którego wystąpi Jerzy Porębski i grupa Avalon i Beltain prezentująca taniec irlandzki, odbędzie się w najbliższy czwartek w klubie Lizard King. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00.

Kapitan Thorn to grupa wywodząca się z Torunia. W swoim repertuarze posiada utwory z nurtu piosenki żeglarskiej oraz celtyckiej. Zespół jest wielokrotnym laureatem popularnych festiwali szantowych.

W swoim dorobku grupa posiada szeroki repertuar znanych i popularnych piosenek żeglarskich opracowanych we własnych aranżacjach oraz autorskie przygotowania irlandzkiej muzyki folkowej.

Oprawą artystyczną wydarzenia zajmą się gościnne zespoły tańca irlandzkiego Avalon i Beltaine. Grupy te, propagując taniec i kulturę celtycką, tworzą żywiołowe układy choreograficzne także do muzyki na żywo. Ich koncerty to nie tylko pokazy ale także wspólna nauka tańców i zabawa z publicznością.

Jednym z wykonawców podczas czwartkowego koncertu będzie także Jerzy Porębski, naukowiec, rybak, poeta, ale przede wszystkim znany twórca polskiego nurtu piosenki żeglarskiej i morskiej.

Piosenki jego autorstwa („Gdzie ta keja”, „Cztery piwka”, „Jejku jejku”, „Ciałko” i wiele innych) są niezwykle popularne także pośród tych, którzy z pływaniem nie mają nic wspólnego. Współzałożyciel legendarnej grupy Stare Dzwony na swoich koncertach tworzy wspaniały, ciepły nastrój, a piękne piosenki przeplata anegdotami i gawędami o ciężkiej, ale pasjonującej pracy na morzu.