Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Karol Kłos: Jakbym walczył na wojnie
Karol Żebrowski 9 października, 2015, 16:12 Sport i rekreacja Wywiad
karolKlos-01
Igrzyska muszą jeszcze poczekać. Jak nasza reprezentacja poradzi sobie na Mistrzostwach Europy?

O wrażeniach dotyczących Torunia, kontuzji, Wilfredo Leonie oraz aktywności w mediach społecznościowych, z Karolem Kłosem, środkowym reprezentacji Polski – rozmawia Karol Żebrowski.

To Twoje pierwsze spotkanie z Toruniem?

Nie, po raz pierwszy byłem tutaj w gimnazjum kiedy odwiedzałem siostrę cioteczną, która studiowała w tym mieście. Toruń kojarzy mi się z bardzo miłym i sympatycznym miastem, ludzie są życzliwi. Szczególnie taksówkarze zrobili na mnie dobre wrażenie, udało się wykonać kurs po, powiedzmy, „małych kosztach”.

Jestem jednak przekonany, że z halą styczności prędzej nie miałeś.

Rzeczywiście. Jest to trochę inna hala niż ta do których jesteśmy przyzwyczajeni, sprawia wrażenie niskiej ale podczas gry okazało się, że to złudzenie. Nawet wysoko przyjmowane piłki nie dotykały sufitu. Ja osobiście mam wrażenie, że jest bardzo oświetlona na środku, a trybuny są ciemne. Miałem problem z wypatrzeniem bliskich.

Wracasz po kontuzji do reprezentacji. Sportowcy, którzy przez dłuższy czas zmagają się z urazem mogą mieć chwilę zwątpienia. Kiedy w Twoim przypadku bolały Cię kolana, to pojawiały się myśli: „Kurde, za parę lat to z bólu już chyba nie będę w stanie przejść kilku kroków”?

Tak było! (śmiech) Kiedy kończy się trening, człowiek chcę usiąść, a pojawia się ból to takie myśli w głowie pojawiają się. Pewnego dnia rozmawiałem o tym z Miguelem Falascą (trener PGE Skry Bełchatów, zespołu Karola Kłosa – przyp. red.) i powiedział mi, że po trzydziestce wszystko przestaje boleć. Muszę jeszcze wytrzymać te cztery lata.

Pofantazjujmy trochę. Kwalifikujecie się na Igrzyska Olimpijskie, a później przywozicie złoto z Rio. Mistrz świata i mistrz olimpijski. Co tu jeszcze zdobyć z tą reprezentacją? Syndrom wypalenia możliwy?

Siatkówka jest niesamowitą przygodą i frajdą. Możliwość tworzenia tak wspaniałej drużyny, wsparcie najlepszych kibiców na świecie oraz każdego członka reprezentacji sprawia, że czasami mam odczucie jakbym walczył na wojnie. Ten klimat sprawia, że nie boje się takich myśli, i nawet jeżeli wygramy wszystko co mamy do wygrania, to zawsze będę chciał wracać do takiego stanu rzeczy. To sama przyjemność.

Muszę Cię spytać o osobę, która być może już niedługo będzie tworzyć tę drużynę z Tobą, czyli o Wilfredo Leona.

Jestem trochę na tak i trochę na nie. Ciekawą kwestią jest to, że kusiły go większe państwa, które chciały mu zapłacić za występy, a mimo to wybrał nasz kraj. Mam nadzieję, że jego słowa o Polsce nie będą puste. Oczywiście, Leon będzie ogromnym wzmocnieniem dla naszego zespołu, ale nie chcę nic ujmować naszym przyjmującym, bo niczego im nie brakuje. Nikt tu mu nie zapewni pierwszej szóstki od tak, więc nawet kiedy zostanie naszym reprezentantem to może okazać się, że będzie siedział na ławce.

Bardzo dbasz o swoich fanów. Aktywnie prowadzisz facebooka oraz instagram, a nawet założyliście kolekcję ubrań wraz z Andrzejem Wroną.

Chcieliśmy przybliżyć siatkarską rzeczywistość z trochę innej strony. Chyba jeszcze nikt takiego czegoś nie próbował, a wszystko nabrało, wydaje mi się, pozytywnego rozgłosu, i kontynuujemy to. Przed świętami planujemy wyjść z nowym projektem, pewien pomysł już w głowie mamy, więc zachęcam do śledzenia mnie i Andrzeja na portalach społecznościowych.

Rola celebryty po zakończeniu kariery odpowiadałaby Ci?

Zdecydowanie nie. Nie chciałbym być znany z tego, że jestem znany.

Jeżeli chodzi o sport to mogę Ci życzyć w tej chwili sukcesu na mistrzostwach Europy oraz awansu na Igrzyska w Rio. A w życiu?

Przede wszystkim zdrowia. Zdrowie dla mnie i dla moich najbliższych. Jak ono będzie, to będzie wszystko.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także