Kasia Adamik, reżyser „Amoku” już dziś odwiedzi Kino Centrum

Fot. nadesłane

Już dziś o godzinie 18.00 gościem Kina Centrum będzie reżyserka Kasia Adamik. Pretekstem do rozmowy i spotkania z torunianami będzie jej głośny film „Amok”, którego projekcja odbędzie się w budynku CSW.

„Amok” to nowy film Katarzyny Adamik oparty na prawdziwej historii Krystiana Bali, którą żyły media na całym świecie. W wydanej w 2003 roku książce „Amok” opisał on zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony. Sprawa Bali dała początek najgłośniejszemu procesowi poszlakowemu w historii Polski, a jej przebieg relacjonowały m.in. BBC, Guardian, New Yorker, Time, Daily Mail, The Washington Post, Der Spiegel, Le Figaro, Le Parisien i Telegraph.

W rolę Krystiana Bali w filmie wcielił się Mateusz Kościukiewicz. Jego żonę Zofię zagrała Zofia Wichłacz (laureatka Złotych Lwów za „Miasto 44”), której występ w „Amoku” wyróżniono w Berlinie nagrodą Shooting Star 2017, przyznawaną najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia. Obok nich, w roli policjanta, który z determinacją próbuje rozwikłać tajemnicę zobaczymy Łukasza Simlata. Partnerować mu będzie Mirosław Haniszewski, znany z obsypanego nagrodami obrazu „Jestem mordercą” oraz Jan Peszek w roli profesora Bali.

„Amok” to mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny, w którym przeplatają się miłość, zdrada i niepohamowana żądza; a widz od samego początku zadaje sobie pytanie – czy autor książki jest mordercą czy też stał się ofiarą własnych ambicji i nieszczęśliwego zbiegu okoliczności?

Kasia Adamik (ur. 1972) – reżyser, plastyk, storyboardzistka, montażystka, scenarzystka. Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli. Córka reżyserów Agnieszki Holland i Laco Adamika. Autorka filmów „Boisko bezdomnych”, „Janosik. Historia prawdziwa”, współautorka „Pokotu”. Wyreżyserowała także odcinki seriali „Pitbull”, „Ekipa”, „Naznaczony”, „Układ warszawski”, „Głęboka woda”.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny.
Na spotkanie po projekcji wstęp bezpłatny.