Kasztanowa i Jodłowa do remontu

Na ul. Jodłowej prace będą prowadzone na odcinku od Mocarskiego do Jodłowej (fot. nadesłane)

Już niebawem rozpoczną się remonty ulicy Kasztanowej i Jodłowej. Drogowcy poszukują wykonawców, którzy zrealizują te zadania. Ulica Kasztanowa zyska nową nawierzchnię i chodniki na odcinku od ul. Rydygiera przy pawilonie Olimp.

– W ramach prac zostanie uporządkowane parkowanie, co pozwoli wygospodarować kilka, dodatkowych miejsc – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Zainteresowane remontem firmy, mogą składać oferty do 26.02.2016 r.

Na ul. Jodłowej prace będą prowadzone na odcinku od Mocarskiego do Jodłowej. W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni wraz z podbudową oraz nawierzchnia chodnika. Na skrzyżowaniu ulicy Jodłowej z Osikową powstanie skrzyżowanie z wyniesioną powierzchnią.

– Takie skrzyżowanie charakteryzuje się podniesieniem tarczy skrzyżowania do poziomu chodników przy jezdni – dodaje rzecznik prasowy. – Celem takiego ukształtowania jest podkreślenie charakteru strefy uspokojenia ruchu, tj. wymuszenia ograniczenia prędkości pojazdów w tym miejscu. Oferty na remont ul. Jodłowej można składać do 9.03.2016 r.