Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
KATAR 2014: Warsztaty Tworzenia Wideoklipu Yacha Paszkiewicza
Informacja prasowa 22 sierpnia, 2014, 16:38 Kultura i rozrywka
McLaren
Uczestnicy wykreują warsztatową „manufakturę” tworzenia filmu (fot. nadesłane)

Do piątego września niezależni filmowcy z województwa kujawsko-pomorskiego mogą zgłaszać swoje produkcje na konkurs Film organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu w ramach Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu. Regulamin i informacje o warunkach uczestnictwa są na stronie www.woak.torun.pl

– Każdy uczestnik konkursu – niezależnie o tego, czy jego film weźmie udział w projekcjach finałowych – może bezpłatnie wziąć udział w warsztatach Naśladując McLarena prowadzonych przez Yacha Paszkiewicza – informuje Katarzyna Koźlikowska, z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. – Warsztaty odbędą się w przeddzień i w dniu finału konkursu KATAR – Film, czyli 10 i 11 października 2014 r.

Uczestnicy warsztatów zrealizują wraz z mistrzem, Yachem Paszkiewiczem, wideoklip do utworu KarMA Party z płyty najnowszej płyty Leszka Możdżera – Polska nagranej w trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.

Wszystkie animacje do powstałego teledysku wykonane zostaną w technice non-camera, czyli bez użycia kamery.

W czasach Normana McLarena technika ta polegała bezpośrednim, ręcznym rysowaniu obrazów na taśmie filmowej. W Polsce podobne animacje tworzył np. Julian Józef Antonisz. Obecnie technika non-camera nie może się obyć bez urządzeń optycznych przetwarzających obraz analogowy na cyfrowy, ale idea Normana McLarena zostanie zachowana, stąd tytuł warsztatów: Naśladując McLarena.

– Uczestnicy wykreują warsztatową „manufakturę” tworzenia filmu, analizując strukturę muzyki i tworząc ekwiwalenty plastyczne partytury Leszka Możdżera – dodaje Yach Paszkiewicz. – „Śladami McLarena” poeksperymentujemy z obrazem i dźwiękiem, zsynchronizujemy animację z muzyką. Przedmiotem pracy będą zatem emocje i wrażenia łączące się z muzyką.

Warsztaty adresowane są do młodzieży i osób dorosłych interesujących się filmem, twórców animacji i projekcji intermedialnych, wideoinstalacji, wizualizacji muzyki służącej do oprawy koncertów, wystawy czy innych wydarzeń artystycznych.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 100 zł, uczestnicy konkursu KATAR – Film są zwolnieni z tej opłaty.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także