Katarzyna Nosowska odbierze nagrodę Tofifest

Fot. nadesłane

Co łączy Katarzynę Nosowską, Marka Kondrata i Wojciecha Smarzowskiego? Talent i niepokorność. No i to, że są laureatami nagrody Złotego Anioła za niepokorność twórczą przyznawanego przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Katarzyna Nosowska odbierze „Niepokornego Anioła” 21 października w Toruniu, podczas gali otwarcia festiwalu.

– To artystka wybitna i ponadczasowa- mówi dyrektorka festiwalu Kafka Jaworska i zapowiada, że Nosowska otworzy na festiwalu debiutujące pasmo Energia Muzyki Filmowej.

50 twarzy niepokornej Nosowskiej

Autorka tekstów, wokalistka zespołu Hey, twórczyni sześciu solowych albumów. Na koncie ma 21 Fryderyków, Paszport Polityki oraz wiele innych prestiżowych nagród. Ale nagrody za niepokorność jeszcze nie dostała.

Tofifest nadrabia to niezrozumiałe zaniechanie. „Niepokornym Aniołem toruński Festiwal docenia tę jedną z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej za niezależność, która towarzyszy Katarzynie Nosowskiej na całej drodze twórczej.

Wielki talent Artystki najlepiej obrazuje jej muzyczna wszechstronność. Obok muzyki punkowej i rockowej, rozkochała nas także w piosenkach Agnieszki Osieckiej, zabrała w podróż po muzyce soul i poprowadziła po ścieżkach elektroniki. Słyszeliśmy ją także w wielu filmach.

Ja wam pokażę!

Nie bez przyczyny to właśnie Katarzyna Nosowska pokaże nam, jak wydobyć Energię Muzyki Filmowej podczas inauguracji nowego pasma festiwalu Tofifest. Jej drogi od dawna przenikają się z X Muzą.

Piosenki i wykonania Katarzyny Nosowskiej mogliśmy usłyszeć w takich filmach jak m.in. „Ziarno prawdy” (2015), „Ile waży Koń Trojański?” (2008), „Ja wam pokażę!” (2006), „Dzień, w którym umrę” (2001), „To ja, złodziej” (2000), „Demony wojny wg Goi” (1998) czy „Gry uliczne” (1996). A także w filmie wcześniejszego laureata Nagrody Za Niepokorność, Bogusława Lindy – „Jasne błękitne okna” (2005).

Energia Muzyki Filmowej

Jubileusz zobowiązuje, dlatego 15. edycję MFF Tofifest otworzy nowe pasmo filmowo–muzyczne o nazwie Energia Muzyki Filmowej. Obejmuje ono innowacyjne koncepcyjnie wydarzenia muzyczno-filmowe, na które złożą się m.in. „energetyczne” koncerty i przeglądy filmowe. Wszystko po to, aby, jak mówią organizatorzy: „zabrać widza w podróż po świecie filmu i muzyki w sposób inny niż ten, do którego przywykliśmy”.

Koncert inaugurujący pasmo odbędzie się podczas Gali Otwarcia 15. MFF Tofifest 21 października w Centrum Kulturalno – Kongresowym na Jordankach.

15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 21-29 października 2017. Bieżące informacje na stronie www.tofifest.pl. Oficjalnym Sponsorem Pasma „Energia Muzyki Filmowej” jest firma Apator.