Katarzyna Puzynska odwiedzi toruński salon EMPIK

Fot. materiały prasowe

Autorka sagi kryminalnej o Lipowie wraca z kolejną częścią cyklu. „Nora” to już dziewiąta część historii o fikcyjnej wsi i miejscowych policjantach. Katarzyna Puzyńska konstruuje intrygę na wysokim poziomie, wzbogaca historię o nowe postaci, a w wątek kryminalny z łatwością wplata sceny obyczajowe. O kulisach powstawania swoich książek opowie na dwóch spotkaniach autorskich – 8 czerwca w Bydgoszczy, dzień później zaś w Toruniu.

Berenika jest zbuntowana i lubi chadzać własnymi ścieżkami. Dziewczyna po raz kolejny znika z domu, jednak tym razem wszystko wydaje się być nie tak jak zazwyczaj. Tymczasem w odległym o kilkadziesiąt kilometrów szpitalu psychiatrycznym zostaje zabita pacjentka. Na kilka godzin przed śmiercią wysyła enigmatyczną wiadomość z prośbą o pomoc. Czyżby wiedziała, że ktoś targnie się na jej życie? Jaki ma z tym wszystkim związek brutalnie okaleczone ciało odnalezione obok niedziałającej już dawno karuzeli? Odpowiedzi na te pytania publiczność może poznać na spotkaniach autorskich w Toruniu i Bydgoszczy.

Katarzyna Puzyńska – z wykształcenia psycholog, przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg.

  • 8 czerwca, godz. 18:00
    Empik Focus Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 39-47
  • 9 czerwca, godz. 15:00
    Empik Starówka, Toruń, ul. Wielkie Garbary 18