Katarzyna Żak spotka się z toruńską publicznością

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, o godzinie 18.00 w Dworze Artusa (fot. nadesłane)

Choć Forte Artus Festiwal 2016 ruszył ponad miesiąc temu, wciąż nie zwalnia tempa! Już w tę niedzielę, w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie z jedną z najbardziej charakterystycznych serialowych aktorek – Katarzyną Żak. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Umiejętność snucia opowieści, w tym ciekawych i zabawnych anegdot, to jedna z jej mniej znanych cech. Od takiej strony będzie okazja poznać podczas spotkania Katarzynę Żak  aktorkę teatralną i filmową, toruniankę uhonorowaną pamiątkową katarzynką w Piernikowej Alei Gwiazd.

Urodziła się i dorastała w Toruniu. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 3, gdzie śpiewała w słynnym szkolnym chórze prowadzonym przez Kazimierza Jaworskiego. Uczęszczała do V Liceum Ogólnokształcącego. Od rozpoczęcia studiów (jest absolwentką wrocławskiej szkoły teatralnej) nie mieszka już w Toruniu. Ale często tu wraca. Bo związki rodzinne, przyjacielskie i sentymentalne są wciąż aktualne i bardzo dla niej ważne. Należy do osób, o których się mówi: 100% uroku osobistego.

Podczas spotkania w ramach Forte Artus Festiwal 2016 opowie o kolejnej, nowej, już dziesiątej odsłonie serialu Ranczo, którego emisja rozpoczęła się we wrześniu, gdzie kreuje uwielbianą przez widzów, pełną ciepła i naturalności postać Solejukowej.

Zapewne wizytę Pani Katarzyny w Dworze Artusa wypełnią także wspomnienia związane z miastem rodzinnym i ludźmi, których tu spotkała. Dowiemy się, co ją ukształtowało i co było dla niej ważne, również później w czasie studiów i pracy artystycznej aktorki scen kilku znanych teatrów polskich. A że uwielbia śpiewać, możemy podczas spotkania spodziewać się również odsłony wokalnej – nasz gość wykona kilka wybranych piosenek ze swojego bogatego repertuaru.

Bowiem od kilku lat Katarzyna Żak z dużym powodzeniem występuje z recitalami. Nagrała trzy płyty: w roku 1994 – Młynarski – Jazz – standardy jazzowe z polskimi tekstami, napisanymi przez Wojciecha Młynarskiego; w roku 1995 – Kolędy na cały rok z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego; ostatni jej album z 2015 roku zatytułowany Bardzo przyjemnie jest żyć, to przemyślana mieszanka nastrojów – muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń. Teksty i aranżacje, poza jednym wyjątkiem, powstały z myślą właśnie o Katarzynie Żak.

Spotkanie: 6 listopada, godzina 18.00 Dwór Artusa Toruń