Kierowca firmy kurierskiej potrącił kobietę

Fot. Łukasz Piecyk

Kierowca dostawczego renault podczas cofania potrącił 49-letnią kobietę. Mężczyzna nie zauważył, że piesza dostała się pod koła pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia.

Wypadek miał miejsce w czwartek 30 listopada około godziny 12.40 na ulicy Piskorskiej w Toruniu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że dostawcze auto podczas cofania w strefie zamieszkania potrąciło 49-latkę.

– Samochód po całym zdarzeniu odjechał, a piesza trafiła do szpitala – tłumaczy mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Początkowo nie była znana ani marka pojazdu ani personalia kierowcy. Do akcji wkroczyli kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie.

Policjanci podejrzewali, że dostawczy samochód może należeć do firmy kurierskiej. Te typowania okazały się strzałem w dziesiątkę. Mundurowi ustalili, że do jednego z pobliskich punktów usługowych chwilę przed zdarzeniem została doręczona paczka. Tym tropem funkcjonariusze dotarli do 22-letniego kuriera, który był kierowcą renault mastera.

Mężczyzna już usłyszał zarzut za spowodowanie wypadku. Policjantom tłumaczył, że nawet nie zauważył, że ktoś dostał się pod koła jego pojazdu. 22-latek już stracił prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku może mu teraz grozić do 3 lat więzienia.

Posted Under