Kino Centrum: pokaz filmów Doroty Kędzierzawskiej już w niedzielę

Kadr z filmu "Pora umierać" (fot. nadesłane)

Kino Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza na projekcję dwóch filmów – „Pora umierać” oraz „Jutro będzie lepiej” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Między pokazami odbędzie się spotkanie z twórcami – reżyserem i autorem zdjęć do filmów – Arturem Reinhartem.

W niedzielę, 3 kwietnia 2016 r. o godzinie 17.00 rozpocznie się pokaz pierwszego filmu – „Pora umierać”.

Historia starszej pani, właścicielki niegdyś pięknej, dziś sypiącej się, drewnianej willi. Po wielu latach, właśnie teraz spełnia się jej marzenie – „pozbywa się” ostatniego zakwaterowanego po wojnie lokatora. Nareszcie znów jest panią w swoim domu. Niestety ta piękna i długo oczekiwana chwila przynosi raczej rozczarowanie. Nic nie jest tak, jak miało być. Syn nie chce zająć się remontem domu, ani wprowadzić się z rodziną do matki. W tajemnicy przed nią stara się za to sprzedać dom majętnemu sąsiadowi, któremu widok domu-staruszka „burzy” krajobraz. Bohaterka, Aniela, nie należy do smętnych, utyskujących na wszystko staruszek. Po raz kolejny – może już ostatni raz w życiu – nie poddając się, bierze sprawy w swoje ręce.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami – reżyserką Dorotą Kędzierzawską oraz operatorem filmowym – Arturem Reinhartem.  O godzinie 20.00 rozpocznie się kolejna projekcja – tym razem filmu „Jutro będzie lepiej”.

Trójka bezdomnych małych chłopców, mieszkających na dworcu kolejowym w jednym z rosyjskich miast, postanawia uciec przez zieloną granicę do Polski. Wydaje im się, że tu czeka na nich lepsze życie – dom, szkoła, życzliwi ludzie.

Bilety na każdy z seansów: 12 zł – ulgowy / 14 zł – normalny
Wstęp na spotkanie po filmie Pora umierać jest wolny.