Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Kłopotliwe przejście na Placu NOT
Piotr Paczkowski 6 sierpnia, 2014, 23:42 Aktualności Miasto
1340621_20816078
Spacerowicze mają dokładnie 18 sekund na pokonanie całego dystansu (fot. archiwum)

Z przejściem mają problem zarówno piesi, jak i kierowcy. Ci pierwsi nie dają rady pokonać go na jednym zielonym świetle, drudzy zaś, alarmują o korkach.

Przejście zmieniło się po ukończeniu budowy linii tramwajowej na Bielany. Dawniej, pieszy musiał pokonać dwie jezdnie i tory. Teraz, droga idącego od strony starówki wygląda następująco: należy pokonać jedną jezdnię, potem torowisko, następnie skręcić w lewo i wyminąć płot, a stamtąd przez następną jezdnię dociera się do chodnika. Brzmi to może nieco groteskowo, lecz piesi mają uciążliwy problem. Często zdarza się, że w chwili migania zielonego światła dopiero wchodzą na pasy. Sprawne pokonanie przejścia uniemożliwia także wąski trotuar, przez który ludzie mają kłopoty z wyminięciem siebie nawzajem.

Spacerowicze mają dokładnie 18 sekund na pokonanie całego dystansu. Wydział gospodarki komunalnej już zajął się tą sprawą, lecz wydłużając „zielone” na jednym przejściu, skraca się je na drugim. Potrzeba dokładnych pomiarów i obliczeń, aby nie pogorszyć sytuacji.

Kierowcy natomiast, narzekają na zbyt długi czas oczekiwania. Kolejki spowodowane czerwonym światłem tworzą się czasem aż do ulicy Uniwersyteckiej. Tutaj na zmianę przyjdzie jednak poczekać — 1 sierpnia rozpoczęła się przebudowa Wałów gen. Sikorskiego, która wymusza wyłączenie sygnalizacji, a zarazem opóźnia odpowiednie pomiary.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także