Knocking Bones oraz Buried Cities w HRP Pamela

W poniedziałek 16 stycznia 2017 roku w Hard Rock Pubie Pamela wystąpią dwie pochodzące ze Stanów Zjednoczonych grupy: Knocking Bones oraz Buried Cities. Oba teksańskie projekty grają wysokooktanowego rock’n’rolla z dużą domieszką punk rocka. Toruński koncert jest fragmentem europejskiej trasy zespołów, w czasie której wystąpią w takich krajach jak: Niemcy, Czechy, Austria, Szwajcaria i Polska. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż fotografii koncertowej Wojtka Zillmanna. Start godzina 19. Wstęp jest wolny.

KNOCKIN’ BONES- to czterech młodzieńców z Austin, Texas: Marc Alan – gitara, Justin – perkusja, Nathan – bass i Dylan – gitara, wokal, którzy grają punk rock’n’rolla. Swoją muzykę porównują do takich kapel jak: New Bomb Turks, Rancid czy Motorhead. Mają na koncie singla oraz split z Buried Cities.

BURIED CITIES – początki zespołu sięgają 2010 roku. Pierwotnie nazywali się Revenants i grali hardcore’a. Wydali EP’kę i nakręcili videoclip do utworu „Pirate Nights”. Mimo entuzjastycznych recenzji po przeniesieniu do Austin odszedł od nich wokalista Alan. Już jako kwartet postanowili bardziej skierować się w stronę punk rocka. W 2013 roku wydali album Buried Cities i zmienili nazwę zespołu. Dwa lata później weszli ponownie do studia aby nagrać bardzo ważną dla nich płytę pt. „Good Fight” dla wytwórni Drunken Ship Records. Następnie ukazał się split singiel z nowojorską kapelą hardcore Fake Hooker.. Zaraz po wydaniu tego singla Buried Cities po raz pierwszy zawitali do Europy i nakręcili videoclip do utworu „Good Fight”. W sierpniu 2016 zespół ponownie wszedł do studia aby nagrać split z ziomalami z Knockin Bones oraz nową EP’kę „Leaps And Bounds”. W styczniu 2017 BURIED CITIES przyjeżdża na drugie tournee po Europie.