Kobieta zawalczy o fotel prezydenta Torunia

Joanna Scheuring-Wielgus jest pierwszą kobietą w historii kandydującą na urząd prezydenta Torunia (fot. Adam Zakrzewski)

Joanna Scheuring-Wielgus została oficjalnie przedstawiona przez Komitet Wyborczy Wyborców Czas Mieszkańców – Porozumienie Ruchów Miejskich, jako kandydatka w wyborach o fotel prezydenta Torunia. Rozgrywka polityczna odbędzie się między establishmentem politycznym a ruchem miejskim.

Joanna Scheuring-Wielgus, która zmierzy się tej jesieni z prezydentem Michałem Zaleskim, jest pierwszą kobietą w historii kandydującą na urząd prezydenta Torunia.

Podczas konferencji prasowej Komitet przedstawił również kandydata na zastępcę Prezydenta – Macieja Cichowicza. Jest on obecnym radnym w Urzędzie Miasta.

Joanna Scheuring-Wielgus z wykształcenia jest socjolożką na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i manadżerką ds. zarządzania kulturą w strukturach Unii Europejskiej (PAN), prezesem Fundacji Win-Win, która wspiera artystów i działania kulturalne; posiada wieloletnie doświadczenie w marketingu i PR zarówno w biznesie (korporacja Nestle), jak i w działalności kulturalnej; koordynatorka międzynarodowych projektów kulturalnych (teatr, muzyka, sztuki wizualne, film), członkini Edinburgh Fringe Society.

Fot. Adam Zakrzewski