Kocie piękności zagoszczą w Toruniu

Fot. Łukasz Piecyk

W weekend 16 i 17 września w budynku Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Dziewulskiego 2 w Toruniu odbędzie się XXVII i XXVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Dwudniowe wydarzenie rozpoczynać się będzie o godz. 10.

Wystawie przyświecać będzie hasło: „Miasto Toruń Miastem Kotów – niesamowitych stworzeń”. Niepowtarzalne wydarzenie odbywa się w Grodzie Kopernika cyklicznie.

– Podczas wystawy będzie można zapoznać się z niesamowitymi kotami, których na co dzień nie widuje się na ulicach naszego miasta – podkreśla Cezary Springer, organizator wydarzenia. – Spodziewamy się około dwustu zwierząt. Koty, które biorą udział w wystawie, to reprezentanci najpiękniejszych z poszczególnych ras.

Wśród przygotowanych atrakcji znajdą się m.in. kocie animacje, warsztaty plastyczne oraz wiele innych niespodzianek. Będzie można również zaopatrzyć się w niepowtarzalne artykuły dla czworonogów, a także uzyskać profesjonalne porady – zarówno dla tych, którzy posiadają już kota, jak i tych, którzy planują go przygarnąć.

Niesamowite koty, m.in. brytyjskie krótko- oraz długowłose, Maine Coon, norweskie leśne, perskie, Ragdoll, syberyjskie, abisyńskie oceniane będą podczas wystawy przez międzynarodowych sędziów z Estonii, Łotwy, Węgier i Polski.