Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Kolarskie notki
Tylko Toruń 12 czerwca, 2015, 15:46 Sport i rekreacja
1Adrian Marzec 2Mateusz Sztramkowski 3Daniel Śliwka - Kopia
Najwyższe miejsce na podium zajął Adrian Marzec, drugie miejsce zdobył Mateusz Sztramkowski, brązowy medal odebrał zaś Daniel Śliwka (fot. nadesłane)

MP LZS Młodzików

Młodzicy  TKK „Pacific” Toruń wrócili z Mistrzostw Polski LZS z 4 medalami. W pierwszym dniu mieli do pokonania 5 km  jazdy indywidualnej na czas – najszybszy okazał się Dawid Pluta (UKS Koźminianka) przed Adamem Długasiem (KTK Kalisz) oraz Mateuszem Sztramkowskim (TKK Pacific – LUKS Grodno Nowogród). Tuż za podium uplasował się Adrian Marzec (TKK Pacific – UKS Sokół Wielkie Rychnowo). Po „czasówce” młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 30 km.  Mistrzem Polski LZS został Adrian Marzec (TKK Pacific – UKS Sokół Wielkie Rychnowo), który był najszybszy w peletonie, drugie miejsce i tytuł v-ce mistrza wywalczył jego kolega klubowy Mateusz Sztramkowski(TKK Pacific – LUKS Grodno Nowogród), trzecie miejsce zajął kolejny z zawodników toruńskiego klubu,Daniel Śliwka (TKK Pacific – UKS Sokół Wielkie Rychnowo).  W ramach całego wyścigu rozegrano również Memoriał Joachima Halupczoka, najszybszy okazał się Daniel Poniatowski (UKS Nowa Ruda), który finiszował przed „toruńskim tercetem” w składzie:  Adrian Marzec, Mateusz Sztramkowski i Daniel Śliwka.

Międzynarodowy Wyścig Przyjaźni – Polsko Ukraińskiej

W Zamościu rozegrano 59. Międzynarodowy Wyścig Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej im. płk. Skopenki. To impreza dla kolarzy z kategorii U 23.

Na 1 etapie kolarze mieli do przejechania 158 km.Najszybszy okazał się to Tobiasz Pawlak reprezentant KTK Kalisz. Zawodnicy z Torunia pierwszy etap przejechali w peletonie.

Drugim etapem  była jazda indywidualna na czas na trasie o długości 18 km. W ramach „czasówki” rozegrano również Mistrzostwa Polski  LZS. Najlepszy okazał się Mark Padun z Ukrainy, na 5 miejscu przyjechał niespodziewanie Patryk Złotowicz (TKK Pacific),  który został V-ce Mistrzem Polski LZS, tuż za nim znalazł się Mikołaj Gutek (TKK Pacific) który zajął 6 miejsce na etapie i zdobył brązowy medal MP LZS.

Po „czasówce” przyszła pora na 3 etap który liczył 120 km.. Po kilku atakach i próbach ucieczek na metę wpadła cała grupa, a najszybszy z niej był SergiyKozachenko z Ukrainy. 8 miejsce wywalczył Mikołaj Gutek (TKK Pacific).

Kolejnego dnia w ramach 4 etapu rozegrano kryterium uliczne na przedmieściach Zamościa, zawodnicy mieli do pokonania 82 km. Peleton rwał się co rundę ale za każdym razem zasadniczej grupie udawało się kasować ucieczki. Bardzo aktywny był Patryk Złotowicz z Norbertem Krakowiakiem (obaj TKK Pacific), którzy atakowali na każdym z dotychczasowych etapów. Na 8 pętli zaatakował Mikołaj Gutek (TKK Pacific Toruń). Dołączył później do niego inny z polskich kolarzy – Mateusz Kazimierczak (KS Pogoń Mostostal Puławy) i we dwóch dojechali do mety. Więcej sił na finisz zachował Gutek i to on cieszył się przekraczając „kreskę” w Zamościu.

Podczas dwóch ostatnich etapów wyścigu zmagania rozstrzygał finisz z peletonu. Na obu etapach tryumfowali zawodnicy z Ukrainy (na 5 etapie najwyżej skończył Patryk Złotowicz 7 miejsce; na 6 etapie 5 miejsce wywalczył Karol Wypych). Cały wyścig wygrał Ukrainiec Mark Padun, najwyżej z zawodników toruńskich uplasował się Patryk Złotowicz który był 9, ponadto TKK „Pacific” Toruń zajął 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Auensteiner-Radsporttage (2.2)

Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) zajęła 5. miejsce w bardzo prestiżowym niemieckim wyścigu etapowym Auensteiner-Radsporttage (2.2). Anna Plichta była 9 (również TKK Pacific)

Trzydniowy wyścig wokół niemieckiego miasteczka Auenstein wygrała zawodniczka z RPA – Asleigh Moolman Pasio (Bigla). Dwukrotna mistrzyni Afryki przesądziła na swoją korzyść zmagania w landzie Badenia-Wirtembergia na ostatnim etapie. Zwycięstwo etapowe dało jej triumf w klasyfikacji generalnej. Paulina Brzeźna-Bentkowska po zajęciu drugiej pozycji na królewskim etapie sklasyfikowana została na 5. miejscu.

9 miejsce zajęła kolejna Polka – Anna Plichta (Nestle Fitness Cycling Team).

Zmagania na niemieckich szosach otworzył piątkowy prolog. Najlepszy czas zanotowała Belgijka Ann-Sophie van Duyck (Top Sport Vlaanderen – Pro Duo), na dystansie 6300 metrów o 11 sekund pokonując Asleigh Moolman Pasio (Bigla) i o 12 sekund Sabrinę Stultiens (Team LivPlantur).

Rozegrany w sobotę 96-kilometrowy etap padł łupem Holenderki Rozanne Slik (Parkhotel Valkenburg), która w końcówce pokonała towarzyszkę ucieczki – Maję Włoszczowską (Reprezentacja Polski). Dwójka do mety dotarła 17 sekund przed grupą pościgową, którą przyprowadziła Dunka Amalie Dideriksen. Na 6. miejscu finiszowała Paulina Brzeźna-Bentkowska (Nestle Fitness Cycling Team). W czołowej grupce była także jej drużynowa koleżanka Anna Plichta.

Ostatni odcinek – 127-kilometrową rundę wokół Auenstein – wygrała Moolman Pasio, na metę przyjeżdżając z przewagą nieco ponad półtorej minuty nad Pauliną Brzeźną-Bentkowską i Sabriną Stultiens 10 miejsce zajęła Anna Plichta, 11. Ewelina Szybiak (Aromitalia – Vaiano), 16. Monika Brzeźna, 18. Agnieszka Skalniak, a 35. Katarzyna Wilkos (wszystkie Nestle Fitness Cycling Team).

 

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także