Kolarze przejechali przez Toruń [Zdjęcia]

Wśród najlepszych zawodników znalazło się 15 Polaków (fot. Adam Zakrzewski)

Spod hali sportowo-widowiskowej wystartował dziś II Etap 71. Tour de Pologne UCI World Tour 2014. Start Honorowy odbył się o 10.45. Kolarze pokonują dziś trasę z Torunia do Warszawy.

Na starcie w Toruniu pojawiło się ponad 150 kolarzy z 18 zawodowych ekip kolarskich należących do ścisłej światowej czołówki i pochodzących z 10 krajów.

Wśród najlepszych zawodników znalazło się 15 Polaków. W 71.Tour de Pologne startują również ekipy Reprezentacji Polski, CCC Polsat Polkowice oraz rosyjski team Rusvelo. Te trzy drużyny otrzymały bowiem możliwość udziału w rywalizacji z tzw. dziką kartą.

Trasa Startu Honorowego do II Etapu 71. Tour de Pologne odbyła się ulicami: gen. J. Bema, rondem na pl. prof. A. Hoffmana, następnie ul. J.I. Kraszewskiego, al. Jana Pawła II, Placem Rapackiego, Ślimakiem Getyńskim, Bulwarem Filadelfijskim, ul. Warszawską, ul. R. Traugutta, ul. Lubicką i Szosę Lubicką do Trasy Wschodniej, Mostem im. gen. E. Zawackiej w kierunku ul. Łódzkiej. Start ostry II Etapu zaplanowano na wysokości skrzyżowania ul. Łódzkiej z ul. Familijną. Od tego miejsca kolarze rozpoczęli rywalizację o zwycięstwo etapowe, które zakończy się na mecie w Warszawie.

Organizatorami toruńskiej imprezy są: Uczniowski Klub Sportowy „Copernicus” Akademia Michała Kwiatkowskiego oraz Gmina Miasta Toruń.

Fot. Adam Zakrzewski