„Kolega Mela Gibsona” w Teatrze Muzycznym w Toruniu

W rolę Rzepki wciela się Mirosław Neinert – aktor i reżyser, a także dyrektor Teatru Korez (fot. nadesłane)

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na gościnny występ katowickiego Teatru Korez. Monodram „Kolega Mela Gibsona” w reż. Waldemara Patlewicza, napisany został przez Tomasza Jachimka. Wydarzenie na deskach toruńskiego Teatru odbędzie się 11 października o godzinie 19.00.

Scenariusz Jachimka – znanego artysty kabaretowego, autora tekstów i konferansjera –  obnaża przed widzami słabości artystów-aktorów, o nieograniczonych pokładach próżności. Satyryk z rozbrajającą niefrasobliwością zdradza szerokiej widowni i wyśmiewa śmieszne przypadłości „gwiazd”. Pytany o inspirację do napisania sztuki wyjaśnia: Miałem kiedyś przyjemność pić wódkę ze Znanym Aktorem (…).Facet miał tak nadmuchany balonik próżności, że śmiało mógłby się zgłosić do zawodów o Puchar Gordona Benneta. Byłoby grzechem zaniechania odpuścić taki temat i taką postać. Stąd pierwszy impuls, stąd pomysł na bohatera – czyli w monodramie rzecz absolutnie kluczową.

– Bohaterem spektaklu jest Feliks Rzepka –„wybitny” aktor, który w związku z decyzją dyrektora, ze szczytów sławy spada na samo dno teatralnej hierarchii – zapowiada Anna Jasińska z Wydziału Promocji Teatru Muzycznego w Toruniu. – Artysta ukazany został w niecodziennej sytuacji – przesłuchania na komisariacie. To jednak zdaje się nie przeszkadzać Feliksowi. Podczas składania zeznań upaja się poświęconą mu przez komisarza uwagą. Zdradza mu kulisy swojej sławy, blaski i cienie aktorskiej doli, niedowierzanie w związku z nagłą utratą popularności.

W rolę Rzepki wciela się Mirosław Neinert – aktor i reżyser, a także dyrektor Teatru Korez.  Na scenie bez skrupułów naśmiewa się z aktorów-chałturników, skłonnych narazić swój wizerunek w imię znaczącego wynagrodzenia. Obnaża sekrety osobistego życia artystów i ich rodzin, z dystansem odnosi się do krytyków i ich pracy. Rola Feliksa Rzepki przyniosła Neinertowi Złotą Maskę 2008, a na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie spektakl wywalczył główną nagrodę.

Kolegę Mela Gibsona na scenie Teatru Muzycznego już 11 października 2015r. o g.19:00. Bilety w cenie 30 zł normalny, 25 zł ulgowy do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza (ul. Żeglarska 8 w Toruniu).