Kolejna międzynarodowa impreza na Motoarenie!

(fot. nadesłane)

W piątkowe przedpołudnie w toruńskim Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozgrywek Pucharu Świata w klasie 125 cc i 250 cc. Jedne z najważniejszych zawodów dla młodych żużlowców odbędą się w dniach 6-7 maja na toruńskiej Motoarenie.

Podczas konferencji obecni byli m.in. Zbigniew Fiderewicz – Zastępca Prezydenta Torunia, opiekun polskich żużlowców – Jan Ząbik, Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sportów Motorowych Stal Toruń – Stanisław Leszczyński oraz Reprezentant Polski startujący w FIM Long Track Youth
World Cup 250 CC – Marcin Turowski.

Wszyscy zaproszeni goście zgodnie podkreślali, że te zawody to znakomita promocja speedwaya, jak i samego miasta. – Trudno sobie wyobrazić by zawody Pucharu Świata odbyły się gdzie indziej, niż na Motoarenie – podkreśla Zbigniew Fiderewicz. – Duża w tym zasługa trenera Ząbika. Sezon żużlowy rozkręca się, a na naszym stadionie są znakomite warunki do dobrego ścigania. Myślę że zawody dostarczą dużo emocji, a na trybunach zasiądą nie tylko fani żużla, ale i całe rodziny, jak i goście z zagranicy. Dlatego miasto zdecydowało się wesprzeć zawody kwotą 30 000 PLN – kończy Zastępca Prezydenta Miasta.

Zapraszam gorąco wszystkich na Motoarenę, będą świetne zawody – podkreśla Jan Ząbik. – Kategorie te tworzone są dla wieku 13 – 17 lat. Zawodnicy traktują start wyjątkowo poważnie, walczą na całego, ale darzą się szacunkiem. Otoczka przypomina profesjonalne zawody najwyższej rangi. Jak słusznie zauważył Pan Prezydent te rozgrywki to przedsionek do „dorosłego” żużla. Pojadą zawodnicy z Polski, Danii, Niemiec, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Czechy. Wstęp jest wolny, naprawdę warto być tego dnia z nami – kończy trener.

Za pomoc wszystkim zaangażowanym dziękował też Stanisław Leszczyński. – Mini żużel mamy w Polsce od ok. 15 lat, ale sukcesy pojawiły się niedawno. Jestem wdzięczny przede wszystkim trenerowi Ząbikowi, który mnóstwo daje od siebie, by szkolić młodych chłopaków. To bezcenne – podkreśla prezes Stali.

A co o zawodach sądzi uczestnik walki o Pucharu Świata – Marcin Turowski? – Wystartuję w klasie 250 cc, chciałbym powalczyć o medal. Rok temu zdobyłem m.in. tytuł Mistrza Europy, postaram się powalczyć o sukces także tym sezonie – twierdzi Reprezentant Polski. – Żużel to moja pasja, pochodzę z bardzo motorowej rodziny. Chciałbym w przyszłości godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.