Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Kolejni oszuści w regionie. Uważaj na wezwania do zapłaty!
Michał Ciechowski 22 stycznia, 2014, 10:26 Aktualności
bilde
Tak wygląda pismo, które wysyłają oszuści (fot. materiały prasowe)

Nowy sposób naciągania mieszkańców naszego regionu? W swoich skrzynkach możecie znaleźć bardzo wiarygodnie wyglądające wezwanie do zapłacenia abonamentu za radiofonię i telewizję. Suma widniejąca na „dokumencie” to około 150 zł. 

Nadawcą wezwania jest Agencja Komornicza w Warszawie mieszcząca się przy ul. J.P. Woronicza 89. Do abonenta zwraca się rzekomo w imieniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prosi o zapłatę ok 150 zł zaległości za korzystanie z usług radiofonii i telewizji.

Czasu na zapłatę nadawca nie daje za wiele – tylko 14 dni. W przeciwnym razie skieruje sprawę do sądu.

Pismo kończy się informacją, że opłacanie tzw. „kablówki” nie zwalnia z wnoszenia opłaty radiowo-telewizyjnej. Jest w nim mowa również o tym, że „w przypadku braku zapłaty, po upływie miesiąca od daty wysłania niniejszego wezwania informacja o Państwa zobowiązaniach zostanie przekazana do Krajowego Rejestru Długów, Biura Informacji Gospodarczej S.A. z siedzibą we Wrocławiu”.

Jak poinformowała „Gazeta Pomorska”, KRRiT sygnał o takim zdarzeniu otrzymała z działu abonamentu Poczty Polskiej w Bydgoszczy.

Nie wiemy, do jak wielu osób trafiło takie fałszywe wezwanie do zapłaty – mówi Katarzyna Twardowska, rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – Potwierdzam, ze zawiadomienie jest fałszywe.

Pismo jest fałszerstwem i nigdy nie zostało wysłane z upoważnienia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Krajowego Rejestru Długów ani Poczty Polskiej – podsumowuje Katarzyna Twardowska.

Każdy przypadek otrzymania takiego pisma można sprawdzić, dzwoniąc na infolinię Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sprawę próbuje wyjaśnić policja.

 

 


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także