Koncert „Nie ma nic silniejszego od miłości” w Teatrze Muzycznym

Koncert odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Toruniu 25 maja 2015, o godzinie 19:00 (fot. nadesłane/M.Andreas)

W przeddzień Dnia Matki w Teatrze Muzycznym usłyszymy wzruszające i jednocześnie pełne humoru piosenki z przedwojennych kabaretów. Bilet na koncert to gwarancja udanego prezentu dla mających swoje święto Mam, ale także dla wszystkich osób doceniających uroki muzyki okresu międzywojnia.

Koncert Nie ma nic silniejszego od miłości to muzyczna opowieść o największych gwiazdach okresu dwudziestolecia międzywojennego. Przypominają je artyści znani toruńskiej publiczności z sylwestrowego spektaklu Niech to zostanie między nami – aktorka Ewa Makomaska i kompozytor, pianista i znawca piosenki retro – Zbigniew Rymarz.

Usłyszymy piosenki takich gwiazd jak Hanka Ordonówna, Mira Zimińska, Zula Pogorzelska czy Wiera Gran – kobiet-artystek tamtego okresu, których talent i osobowość oparły się próbie czasu. To dla nich znane do dziś przeboje pisali tacy twórcy jak Marian Hemar, Andrzej Włast, Julian Tuwim. Koncert wzbogacony anegdotami i wspomnieniami Zbigniewa Rymarza o gwiazdach scen i scenek kabaretów międzywojnia.

Ewa Makomaska od 1994 r. jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Efektem nawiązania współpracy ze Zbigniewem Rymarzem był spektakl „Bodo – pieśniarz Warszawy” i kilka programów złożonych z najpiękniejszych piosenek retro, między innymi koncerty Niech to zostanie między nami, czy Nie ma nic silniejszego od miłości. Działalność artystyczna Makomaskiej i Rymarza została doceniona przez Kapitułę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga, przynosząc artystce Złoty Liść Retro 2010.

Koncert odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Toruniu 25 maja 2015, o godzinie 19:00. Bilety: w cenie 35 zł normalny, 30 zł ulgowy do nabycia w siedzibie Teatru przy ul. Żeglarskiej 8.

nie ma nic silniejszego do milosci