Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Koncert zespołów folklorystycznych już w tę sobotę!
Inga Kaźmierczak 13 czerwca, 2014, 22:22 Aktualności Kultura i rozrywka
Sendacis_
Wszyscy fani muzyki folklorystycznej powinni przyjść na koncert do amfiteatru Muzeum Etnograficznego (fot. nadesłane)

W sobotę, 14 czerwca 2014 roku w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu będzie można obejrzeć występ zespołów folklorystycznych. Zaprezentują się grupa Kujawy Bachorne Nowe z Osięcin oraz łotewski zespół Sendancis z Rygi.

Klub Seniora Kujawy Bachorne Nowe działający pod kierownictwem Aliny Matuszewskiej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach przedstawi lokalne dziedzictwo muzyczne w sobotę, 14 czerwca 2014 roku. Oprócz ludowych pieśni i tańców kujawskich, grupa ma w swym repertuarze widowiska obrzędowe ilustrujące tradycje regionu, takie jak Podkoziołek i wywożenie żyńcowych, Przywoływki Wielkanocne czy Obieranie Króla Pasterzy. Członkowie zespołu występują w strojach regionalnych. Grupa ma na swoim koncie występy na festiwalach i przeglądach w całej Polsce oraz zagranicą.

Specjalnym gościem będzie łotewski zespół taneczny Sendancis. Grupa została założona w 1962 roku w Rydze. Pod okiem trenerki, Lydii Ruskule, trzy grupy taneczne zaprezentują łotewskie tańce ludowe. Na co dzień, Sendancis wykonuje łotewskie tańce salonowe i dawne tańce towarzyskie oraz tańce z różnych stron Europy. Tancerze co roku biorą udział w łotewskich festiwalach pieśni i tańca oraz folklorystycznych spotkaniach seniorów, dzięki którym odwiedzają  inne regiony Łotwy. Grupa bierze również udział w międzynarodowych przeglądach i festiwalach. Jak mówią sami o sobie, dzięki realizowaniu pasji, całe życie jest dla nich pięknym tańcem.

Koncert w Muzeum Etnograficznym  będzie okazją do spotkania i zawiązania kontaktów między zespołami seniorów z Polski i Łotwy. Wszyscy fani muzyki folklorystycznej oraz  turyści spędzający weekend w Grodzie Kopernika koniecznie powinni przyjść do amfiteatru w Muzeum Etnograficznym.
Start imprezy o godzinie 17.00. Bilety w cenie 3 zł.

Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także