Masz dla nas temat?
Coś Cię denerwuje?
napisz: redakcja@tylkotorun.pl
zadzwoń: 733 842 795
Masz dla nas temat? Coś Cię denerwuje? napisz: redakcja@tylkotorun.pl zadzwoń: 733 842 795
Koncertowa złota jesień w klubie Lizard King
Aleksandra Radzikowska 12 października, 2015, 10:02 Kultura i rozrywka Lizard King
porter1
John Porter wystąpi w klubie Lizard King 12 października.

Tango emocji, kaskady różnorodnych brzmień i artyści, którzy do słów przykładają nie mniejszą wagę, niż do dźwięków. To wszystko już niedługo w toruńskim klubie Lizard King

Powiedział kiedyś, że talentu nie da się ukryć i miał rację. Nie kryje też emocji i właśnie dlatego płyta „Honey Trap” rezonuje w umyśle i ciele słuchacza jeszcze długi czas po tym, gdy wyłączy odtwarzacz. John Porter w najnowszej muzycznej odsłonie zanurza się w nasze ukryte lęki, obsesje i skomplikowane relacje międzyludzkie. Po mistrzowsku. Wiadomo bowiem, że istnieją wielkie smutki i małe tęsknoty, które oddech przyspieszają albo na chwilę go wstrzymują. Są też takie odcienie lęków, smutków i tęsknot, o których z trudem się nawet szepcze. A on o nich śpiewa. O magii tej płyty słuchacze mogą przekonać się już 12 października.

Przez mroczne zakamarki swojego wewnętrznego świata artysta będzie podróżował w towarzystwie klasycznych rockowych brzmień, motorycznych beatów i bluesowych muzycznych cytatów. Nie zabraknie też powrotu do korzeni, bo nie zawiodą się ci, u których muzyka lat 60. i 70. wywołuje emocjonalną demolkę.

– John wraca do nas po doskonałym występie solowym, jaki zagrał pod koniec 2014 roku – mówi Magdalena Rozalska, szefowa klubu. – Przyjedzie z całym bandem i myślę, że będzie to koncert miesiąca.

Klub trzy dni później z brudnych i rockowych klimatów po części odczaruje Percival Schuttenbach. A tylko po części, bo ich muzyka to słowiański folk metal z wpływami folk-rocka i rocka progresywnego, a nawet prog-metalu. Nazwa zespołu nawiązuje go gnoma ze słynnej sagi Andrzeja Sapkowskiego, a to zobowiązuje. Pisarz jest przecież autorem stwierdzenia, że lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich. Czuć, że muzycy wzięli to sobie do serca. Nie pomylą się jednak również ci, którzy ten cytat przypiszą braciom Waglewskim. Artyści po lutowym koncercie pozostawili u swoich toruńskich słuchaczy niedosyt. Apetyty niech rozbudzi im dodatkowo fakt, że tym razem muzycy zaprezentują materiał niespodziankę. O tym, czy Fisz Emade Tworzywo grają jeszcze na żywo „Pył”, „Ślady” i „Zwiedzam świat” będzie się można przekonać już 22 października. Tydzień po tym wydarzeniu sceną klubu zawładnie Kabanos. I zapowiada się na niezłe, brzmieniowo-intelektualne manto. Przeróbki rockowo-metalowych szlagierów, okraszone absurdami i cytatami z filmów Barei to koktajl niecodzienny, ale pyszny. Z tego są znani i chociaż zespół ewoluował, nie zmieniło się jedno – ich teksty zawsze trafiają w punkt, a dźwięki nie pozwalają usiedzieć w miejscu dłużej, niż przez minutę.

– Jesień, jak to jesień koncertowa, na bogato, czyli złota – mówi z uśmiechem Michał Tadeusz Gajewski z Agencji Artystycznej Powsinoga, promotor i producent lizardowych koncertów. – Najlepszy klub muzyczny w regionie może się poszczycić zróżnicowanym programem artystycznym. Może to nieskromne, ale prawdziwe! Już dziś zdradzę, że w listopadzie wystąpi u nas Kapela Ze Wsi Warszawa. Ceny biletów i godziny wszystkich październikowych koncertów dostępne są na naszej stronie internetowej.

Początek klubowej jesieni to jednak nie tylko koncerty. 14 października chętni niech pędzą na spektakl teatralny „Demakijaż, czyli bójcie się nas panowie”. Cztery panie o różnych charakterach i jeden pan. Chyba nie trzeba już dodawać ani słowa. Zanim jednak to wydarzenie się odbędzie, 7 października o godzinie 18 ruszy klubowa odsłona przepięknej akcji GET WELL DARCY. Żużlowca w powrocie do zdrowia można będzie wspomóc, kupując bilet za jedyne 10 złotych.

– W czasie imprezy będziemy zbierać również fanty na aukcję – dodaje Michał Tadeusz Gajewski. – W programie znajdą się – Zagadka, Butelka, CT, Minnesota, Baader Meinhof i De Bobers.

To chyba jeden z najpiękniejszych odcieni muzyki – gdy ludzi łączy, a nie dzieli.


Komentarze

komentarzy

| E-wydanie
| Facebook
| Czytaj także