Kradł metalowe elementy. Trafi na 5 lat do więzienia

Mężczyźnie grozi dodatkowe 5 lat pozbawienia wolności (fot. sxc.hu)

Policjanci z komisariatu policji Toruń – Śródmieście zatrzymali 47-latka, który na przełomie stycznia i lutego ukradł metalowe elementy z działek na ul. Słowiczej. Mężczyzna najbliższy czas spędzi w więzieniu, gdyż ciąży na nim kara 5 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże których dopuścił się wcześniej. Mężczyzna kilka dni przed zatrzymaniem miał stawić się w zakładzie karnym, jednak ukrywał się. Teraz za dokonane kradzieże grozi mu dodatkowo 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze już od jakiegoś czasu podejrzewali, że to właśnie 47-latek może stać za kradzieżami elementów metalowych z ogródków działkowych w tym rejonie.

Policyjne dochodzenie pozwoliło na ustalenie, że zatrzymany mężczyzna z trzech działek ukradł metalowe elementy warte w sumie kilkaset złotych. Wśród wyniesionych rzeczy były między innymi dwa metalowe grille, furtka i wanna.

Część z tych rzeczy policjanci odzyskali na skupie złomu i zwrócili prawowitym właścicielom. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.
Prosto z policyjnej celi trafi do więzienia. 47-latek kilka dni przed zatrzymaniem przez funkcjonariuszy miał stawić się do zakładu karnego, jednak nie zrobił tego i ukrywał się.

Teraz za dokonane kradzieże grozi mu dodatkowo 5 lat więzienia