Kradł w Toruniu, został złapany przez łódzkich policjantów

W akcji brał udział przypadkowy kierowca TIRa (fot. policja)

Łódzcy policjanci odzyskali skradzioną w Toruniu hondę i zatrzymali mężczyznę, który uciekał pojazdem. Pościg zakończył się przy zjeździe z autostrady A2.

– We wtorek, 24 maja 2016 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi pełnili służbę na autostradzie A2 – relacjonuje nadkom. Liliana Garczyńska, rzecznik prasowy KMP Łódź. – Około  godziny 4.35 zauważyli zjeżdżającą w stronę  krajowej czternastki hondę civic. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący zlekceważył sygnały dawane przez mundurowych. Zamiast zwolnić przyspieszył i pomknął w kierunku Łodzi.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg nie tracąc go z pola widzenia.  Po przejechaniu około kilometra, z pomocą  kierowcy tira, zablokowali uciekinierowi  dalszą drogę.  Nakazali by spokojnie opuścił pojazd i wykonywał ich polecenia.

– Trzeźwy 21-latek, próbował przekonywać policjantów, że powodem jego niezatrzymania się do kontroli był fakt, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów – kontynuuje rzeczniczka. – W ten argument nie uwierzyli czujni mundurowi. W stacyjce nie było kluczyków. Szybko okazało się, że pojazd, którym uciekał został skradziony minionej nocy z Torunia. Właścicielka auta nie miała jeszcze świadomości, że pojazd zniknął. O kradzieży i odzyskaniu hondy została poinformowana bezpośrednio przez policjantów.

21-letni mieszkaniec Łodzi trafił do aresztu  w zgierskiej komendzie. Czynności procesowe z jego udziałem będą realizowali toruńscy policjanci. W Toruniu podejrzewany o kradzież usłyszy zarzuty i złoży wyjaśnienia.