Krucjata Młodych rozdawała w Toruniu informatory wyborcze

Wolontariusze rozdający informatory podkreślają konieczność dbania przez katolików o wspólne dobro społeczne (fot. Krucjata Młodych)

„Polonia semper Fidelis” – tak brzmi hasło przewodnie kampanii mającej na celu pomoc katolikom w świadomym głosowaniu w zbliżających się wyborach samorządowych. Działacze Krucjaty Młodych w sobotę odwiedzili Toruń. Dziś spotkać ich będzie można w Bydgoszczy.

Wolontariusze w czerwonych szarfach i kapach rozdają „Przewodniki wyborcy”. W nich znajdują się informacje o kandydatach deklarujących prowadzenie polityki zgodnej z katolicką nauką moralną.

Akcja Krucjaty Młodych rozpoczęła się w sobotnie południe na Rynku Starego Miasta w Toruniu od odmówienia części bolesnej Różańca świętego w intencji Ojczyzny. Trwała nieprzerwanie do późnych godzin popołudniowych. Przewodnik rozdawany przechodniom wskazuje siedem istotnych kwestii, które warto rozważyć udzielając poparcia w wyborach samorządowych.

Wolontariusze rozdający informatory podkreślają konieczność dbania przez katolików o wspólne dobro społeczne. Jak mówił jeden z uczestników wydarzenia, odpowiedzialność za państwo nie spoczywa wyłącznie na władzach cywilnych. Podporządkowanie prawowitej władzy i służba na rzecz dobra wspólnego wymaga od obywateli aktywnego uczestniczenia w procesie politycznym, wyrażanego także przy urnach wyborczych.